Bývalí Babišovi manažeři: Pro Agrofert nebyli úplně ideální, pro státní správu jsou docela dobří

30.07.2014 10:48

Středeční Hospodářské noviny informují o tom, že v rezortu dopravy působí tři bývalí zaměstnanci firem, spadajících pod Agrofert Andreje Babiše. Soňa Křítková, která byla pověřena řízením Ředitelství silnic a dálnic do doby, než bude nový ředitel vybrán ve výběrovém řízení, pracovala v letech 2012 a 2013 jako ředitelka útvaru vnější komunikace skupiny Agrofert.

Bývalí Babišovi manažeři: Pro Agrofert nebyli úplně ideální, pro státní správu  jsou docela dobří
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš

Profesní kvalifikaci Křítkové zpochybnil exministr dopravy z ODS Zbyněk Stanjura: „Z jejího životopisu vyplývá, že celý život dělala komunikaci a PR. Nevím, jestli ŘSD aktuálně potřebuje zrovna tohle,“ cituje Stanjuru list.

První náměstek ministra dopravy Milan Feranec zase působil do roku 2012 jako finanční ředitel firmy Agro Jevišovice, která je podle listu jedním z největších zemědělských podniků koncernu Agrofert. A generální ředitel Českých drah Daniel Kurucz dříve pracoval v Synthesii, která také patří do Babišova koncernu.

Podle Babiše se paradoxně ukazuje, že lidé, kteří nebyli úplně ideální pro Agrofert, jsou pro státní správu „celkem dobří“.

Tématu se v krátké poznámce pod titulkem „Podivné vládnutí osob blízkých“ hned vedle článku věnuje komentátor listu Petr Fischer. Poukazuje na to, že odcházející ředitel ŘSD Jan Kubiš nebyl člověkem blízkým Agrofertu a že zřejmě po pár měsících ve funkci neletěl na vlastní žádost. Nyní ŘSD řídí „osoba blízká“, což je prý z mnoha ohledů jistější a podle Fischera není vyloučeno, že se z provizoria stane „trvalejší a stabilnější faktum“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Že kradu?! Takže... Manžel ženy z ČT, Pospíšil a miliardy: Přituhuje. Piráti mají problém

6:58 Že kradu?! Takže... Manžel ženy z ČT, Pospíšil a miliardy: Přituhuje. Piráti mají problém

Do sporů kolem zakázky na servis souprav metra za 14,6 miliardy korun, kterou kritizuje opozice a ko…