Už v době, kdy vysoký unijní úředník Ladislav Miko do Venezuely přicestoval, bylo prý ve vzduchu cítit velké napětí. Místní lidé prý dávali režimu maximálně dva měsíce. Napětí se projevovalo dlouhými frontami na jakékoliv zboží. Ve Venezuele prý chybějí základní potřeby, jako je toaletní papír, potravinový olej, mouka. Toho zneužívají překupníci.
Vláda prý rozděluje peníze bez efektu
Miko byl naposledy ve Venezuele v roce 2005, a tak mohl srovnávat. Postupné zhoršování situace je tam prý dobře vidět. Přiznal, že za prezidenta Hugo Cháveze, od jehož předčasné smrti v těchto dnech uplynul jeden rok, „se stala spousta věcí, které místní obyvatelé vnímali pozitivně“.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam
Vy pořád řešíte jen nějakou regulaci obsahu na internetu
Ale řešíte problém i z opačného úhlu, kdy se nejen z internetu vytrácí svoboda slova a názoru? Mě přijde, že se dnes už nahlas nesmí říci, co si opravdu myslíte. Nemyslím nezákonné věci, ale prostě svůj názor, který třeba zrovna vaše vláda nebo většinová společnost neuznává. To ale pak přeci není žá...
Další články z rubriky

18:51 Trumpova cla a Green Deal: Kovanda spočítal, co je větší katastrofa
Trumpova nová 30% cla připraví Česko o 76 miliard korun. Podle hlavního ekonoma Trinity Bank, Lukáše…
- 13:13 Pospíšilovi to ujelo. „Vyzradil tajnou taktiku SPOLU“
- 15:00 Ruské ztráty? Analytik nastřílel díry. Vážné
- 8:20 Prasklo to. Válkovi se léto změní v noční můru
- 18:00 „Jedete v dozimetru, bitcoinu, kampeličce“. Jiří Pospíšil neposlouchal rád
- 16:05 Ceny se tu blíží Západu, životní úroveň mnohem méně, rozebírá ekonom