Bývalý místostarosta Mariánských Lázní byl podruhé obviněn z korupce

17.10.2014 15:27

Policie opět zadržela bývalého místostarostu Mariánských Lázní Petra Horkého (ČSSD) a opět ho obvinila z podplácení. „Ze stejného trestného činu, ale v jiné věci ho policie obvinila už před měsícem. Nyní se bude rozhodovat o jeho vzetí do vazby,“ řekl dnes ČTK okresní státní zástupce v Chebu Václav Opl.

Bývalý místostarosta Mariánských Lázní byl podruhé obviněn z korupce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní zásah, ilustrační foto
reklama

Spolu s Horkým byla zadržena i místní známá podnikatelka a lobbistka s úzkými vazbami na ČSSD Jana Mrencová. Opl ČTK řekl, že v případu figuruje jako spolupachatelka. Čeho se ale obvinění týká, státní zástupce zatím nechtěl říci. „V tuto chvíli je vyšetřování na počátku a nebylo by vhodné sdělovat podrobnosti,“ řekl ČTK.

Poprvé byl zadržen kvůli úplatku

Horkého zadržela policie už v září, tehdy kvůli přijímání úplatku. Případ se týkal jeho hlasování na valné hromadě vodohospodářské společnosti Chevak. Zastupoval tam město Mariánské Lázně, které je, stejně jako další města a obce na Chebsku, akcionářem Chevaku.

Horký se po svém zadržení stáhl z kandidátky ČSSD v Mariánských Lázních a později rezignoval i na svou pozici místostarosty. Radní ale tvrdil, že je nevinen.

Jana Mrencová je známá svými úzkými vazbami na ČSSD, a to včetně jejich vysokých představitelů. Je spolumajitelkou reklamní agentury Profil, která mimo jiné pořádala i soutěže Missis ČR.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš a spol. bez roušek na Nově: Takhle to bylo. Jenže...

10:30 Babiš a spol. bez roušek na Nově: Takhle to bylo. Jenže...

Včerejší noc přinesla pobavení a pohled do zákulisí politiků. Při debatě na TV Nova měli všichni pře…