Bývalý policista si oddechl po víkendovém zásahu na Václaváku: Ještě, že k nim už nepatřím

29.03.2016 17:35 | Zprávy

Poté, co bývalý náčelník speciálního oddělení SOG Lumír Němec viděl zásah na demonstraci, která se uskutečnila 26. března v Praze, a následně také při příjezdu čínského prezidenta Si Ťin-pchinga do Česka, oddechl si. „Jsem rád, že už nejsem příslušníkem policie,“ uvedl pro server SecurityMagazín.cz.

Bývalý policista si oddechl po víkendovém zásahu na Václaváku: Ještě, že k nim už nepatřím
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zbytky po uvítání

„Hlavním důvodem, proč jsem nešel k policii (tehdejšímu SNB – Sboru národní bezpečnosti) před listopadem 1989, bylo to, že jsem nechtěl sloužit komunistickému režimu. Nechtěl jsem být součástí složky, kterou komunisti používali proti obyčejným lidem, jejichž jediným prohřeškem byla touha svobodně vyjádřit svůj názor. Dodnes mám v živé paměti leden a listopad 1989, kdy jsme se snažili uniknout před pendreky a slzným plynem pohotovostního útvaru VB. Myslel jsem, že to již je minulost, a používat represivní složky proti lidem svobodně vyjadřujícím svůj názor uvidím pouze v televizi,“ uvedl Němec. 

Následně se zmínil o tom, že když viděl zásah policie proti povolené demonstraci na Václavském náměstí 26. března, byl v šoku. Podle něj se opět zasahovalo proti obyčejným lidem a zněla stejná hesla jako před rokem 1989. 

„Když jsem slyšel, jak lidé křičí: ‚Gestapo!‘ na zasahující policisty, zježily se mi chlupy na rukou. Vždy jsem si myslel, že pořádkové síly mají být používány proti lidem hrubě narušujícím veřejný pořádek, a ne proti těm, kteří chtějí vyjádřit názor, jenž není souhlasný se současnou linií vlády a evropské politiky,“ poznamenal následně Němec. Neodsoudil však zasahující policisty, kteří jsou podle něj pouhým nástrojem v rukou mocných. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Záhada daru

Zabývá se někdo otázkou, proč, když někdo chce darovat peníze státu, tak jde zrovna za ministrem spravedlnosti a ne třeba za ministrem financí nebo premiérem? A jak je možné, že se dary neprověřují a neschvaluje je minimálně celá vláda? Mně to celé zavání korupcí. Jak to vidíte vy? A ještě k tomu pů...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kdo tohle vyjednal, proboha? Češi zjistili pravdu o zelenině z dovozu

8:44 Kdo tohle vyjednal, proboha? Češi zjistili pravdu o zelenině z dovozu

Včera ParlamentníListy.cz přinesly čtenou reportáž o zkušenostech českých dovolenkářů v Itálii. Mezi…