Bývalý prezident Gruzie bude v Kyjevě koordinovat dodávky zbraní

14.02.2015 11:24 | Zprávy
autor: vam, čtk

Michail Saakašvili byl gruzínským prezidentem, nyní je poradcem ukrajinského vedení. V této funkci bude koordinovat zbrojní dodávky ze zahraničí. Prozradil to sám Saakašvili v noci na dnešek v rozhovoru s ukrajinskou televizí. Prezident Ukrajiny Petro Porošenko v pátek postavil gruzínského politika do čela "konzultativní mezinárodní rady" a jmenoval ho svým osobním poradcem.

Bývalý prezident Gruzie bude v Kyjevě koordinovat dodávky zbraní
Foto: Hans Štembera
Popisek: V rámci Pražského Majdanu účastníci zapalovali svíčky za padlé v konfliktu na Ukrajině

"Pomoci Ukrajině zbraněmi je teď to hlavní," konstatoval Saakašvili v rozhovoru s televizním kanálem Espreso. V prezidentské kanceláři bude mít svůj stálý úřad a bude cestovat po Ukrajině i za jejími hranicemi. "Teď bojuji v této zemi a budu samozřejmě stejným Ukrajincem jako všichni ostatní. Pak se vrátím domů," řekl Saakašvili, jehož po prohraných volbách v roce 2012 gruzínská justice začala stíhat pro podezření ze zneužití pravomocí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Podle Babiše je vaše nejmenování uzavřená věc.

Co vy na to? Je uzavřená i pro vás nebo co uděláte? A co říkáte na to, že vás tak vlastně i premiér hodil přes palubu? Čekali jste něco jiného, když ani nechtěl podal žalobu a vy jste s tím neměli problém? Neudělali jste chybu? Je koalice po tomto rozhodnutí dál jednotná?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Milion chvilek, 33,5 milionu korun. Dva účty a čarování s pojmy

20:40 Milion chvilek, 33,5 milionu korun. Dva účty a čarování s pojmy

Milionové náklady na vytváření dopadu. Výroční zprávy Milionu chvilek jsou přehlídkou kreativní prác…