Bývalý šéf KSČM zaznamenal výrok předsedy ODS. A takto ho zpražil

10.08.2014 11:56

Pravicová opozice ze stran ODS a TOP 09 si teď stěžuje na aroganci, vrchnostenské přezírání a paušální odmítání opozičních návrhů. Jenže v době nadvlády pravicových koalic v čele s ODS si sociální demokraté oprávněně stěžovali, že koalice „válcuje opozici“. A současná vládní koalice tak pravicovým stranám oplácí podobným, napsal v deníku Haló noviny poslanec a bývalý šéf KSČM Miroslav Grebeníček.

Bývalý šéf KSČM zaznamenal výrok předsedy ODS. A takto ho zpražil
Foto: kscm.cz
Popisek: Miroslav Grebeníček, poslanec KSČM

Podle něj ale na nedemokratický styl, na nekulturnost jednání starých matadorů, leckdy střídajících funkce a strany jako ponožky, doplácí celá republika.

Grebeníček si všiml výroku předsedy ODS Petra Fialy, který prostřednictvím médií oznámil, že „pravidla jsou důležitá všude, bez nich by společnost nemohla fungovat“, a v souvislosti se zmatečným schvalováním spotřební daně na pohonné hmoty na adresu ČSSD a současné vládní koalice uvedl, že „hra bez pravidel ničí českou demokracii“.

Slova o ničení demokracie sedí hlavně na ODS

Podle Grebeníčka ale výrok o ničení demokracie především sedí na stranu modrého ptáka. „Byla to ona, která přivedla český stát do první ligy korupce a která demokratickou správu a řádnou kontrolu věcí veřejných nahrazovala kmotrovským systémem a beztrestností mafií,“ upozornil komunistický politik.

Podle jeho názoru pozdnímu prozření předsedy ODS a jeho kritice nedemokratického jednání koalice ČSSD, ANO a lidovců hodně ubírá na důvěryhodnosti to, jakým způsobem se sama ODS ve sněmovně i nyní chová.

Nit suchou nenechává Grebeníček ani na současné koalici. Ta prý, pokud jde o styl jednání, podstatnou změnu k lepšímu nepřinesla. „Ke škodě občanů dál namísto efektivní práce pokračují zástupné tahanice, zlomyslné schválnosti a pokusy koalice vystačit si sama se sebou a vyhýbat se věcné širší diskusi o skutečných problémech republiky a občanů,“ podotkl komunistický poslanec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Padáky, migy... Vondra a Vrbětice za miliardu. Co dělala ODS? Babiše vytočil dotaz od Černochové

21:15 Padáky, migy... Vondra a Vrbětice za miliardu. Co dělala ODS? Babiše vytočil dotaz od Černochové

Se svým projevem v Poslanecké sněmovně při jednání o vyslovení nedůvěry vládě vystoupila také posla…