Jedním z aktuálních témat je nyní nejasná privatizace Mostecké uhelné společnosti nebo vztahy ve Škodě Plzeň. Podle Randáka to není takové překvapení, vláda v době privatizace se zajímala o to, aby hlavně proběhla, ne o to, kdo za tím vším stojí. Kdyby byl Randák politikem, nechal by prý prověřovat všechny privatizace nad určitou částku a nebo ty, které byly nějakým způsobem strategické - například zmíněnou Škodu.
Související: Roman potvrdil, že měl vazby na firmy kolem Škody. Nic ale nemohl ovlivňovat
Zároveň si ale myslí, že do takových vyšetřování by se neměla pouze zapojovat tajná služba, ale i policie. „U soudu jsou potřeba důkazy, které opatřuje policie," vysvětloval Randák. Tajná služba podle něj většinou dostává užitečné informace, které ale nejsou použitelné u soudu.
SLEDUJEME téma ANO 2011
Randák je v současnosti členem správní rady Nadačního fondu proti korupci. „Problém je ten, že tažení proti korupci je nyní populární," narážel na časté „protikorupční proklamace" politiků. „Já se dokonce obávám, aby nebylo moc zprofanováno," dodal.
Hlavní je podle něj boj proti anonymním akciím. O návrhu zákona o veřejných zakázkách z ministerstva pro místní rozvoj Kamila Jankovského ale pochybuje, je to prý pouze polovičaté řešení.
Související: Babiš: Ano, uspěje-li mé sdružení, může z něj vzniknout strana
O nové iniciativě podnikatele Andreje Babiše ANO 2011 Randák prohlásil, že ji vnímá spíše jako důvěryhodný projekt. „Podle toho, co vím, je Babišův projekt pojat šíře než proti korupci," uznal zároveň Randák. „Já úplně žasnu nad hroší kůží Topolánka," hodnotí fakt, že bývalý ministr projekt kritizuje s tím, že Babiš byl právě ten, který jednal například s Dalíkem o uplácení. „Jak dokáže kázat, jak má správně fungovat společnost," nechápe Randák.
Čtěte více:
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pan