Bývalý vlivný úředník pražského magistrátu má mít přislíbenu novou štaci. Zelený starosta ho chce do „své“ firmy

04.03.2017 19:35

Aby se za odcházející úředníky stavěli volení zastupitelé, to není právě zvykem. Ne tak v případě loni propuštěného ředitele odboru evidence, správy a využití majetku magistrátu Prahy Radka Svobody. S ním došla trpělivost primátorce Adrianě Krnáčové a Svoboda se po mnoha letech musel z magistrátu poroučet.

Bývalý vlivný úředník pražského magistrátu má mít přislíbenu novou štaci. Zelený starosta ho chce do „své“ firmy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Štěpánek a Matěj Stropnický
Podle našich informací jej někteří z tamních zastupitelů z ČSSD a ANO hodlali umístit do společnosti TCP. Tam měl Svoboda nahradit dosavadního ředitele Roberta Plavce a věnovat se problematice osvětlení, o které přišla společnost Eltodo. „U nás na odboru panuje nespokojenost s panem Plavcem, k čemuž vede celá řada indicií v rámci jeho pracovních postupů. Týkají se  obchodů,“ sdělil redakci jeden z vysokých zástupců odboru majetku na magistrátu. I přesto se ředitelem Svoboda nestal. Podle zjištění se proti němu postavilo vedení města.
 
V pátek ovšem další vysoce postavený politik v hlavním městě přiznal, že Svoboda by se měl stát předsedou představenstva s platem kolem padesáti tisíc měsíčně ve společnosti 4-Majetková. Ta je v gesci městské části Prahy 4 a v současnosti její vedení tvoří Jiří Patočka a Michal Zděnek, místopředseda a člen představenstva.
 
 
„Starosta Štěpánek se nechal slyšet, jak mu pan Svoboda tolikrát pomohl s věcmi na magistrátu, že se o něj musí postarat. Jestli myslel své kšefty, anebo, nedej bože, myslel na občany, to nevím, ale vzhledem k tomu, jak je Praha 4 opět v rukách developerů, kterým Štěpánek čile a hbitě asistuje, odpověď už mám, jen se ho zeptejte,“ vyzval náš zdroj. 
 
Zelený starosta Štěpánek, ověnčený i dalšími funkcemi, ovšem nebyl schopen odepsat na SMS. 
 
 

Fotogalerie: - Zasedání zastupitelstva

Zasedání zastupitelstva Hlavního města Prahy
Eva Kislingerová
Matěj Stropnický
Primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová
Zasedání zastupitelstva Hlavního města Prahy
Zasedání zastupitelstva Hlavního města Prahy
 
K propuštěnému úředníkovi Svobodovi se ParlamentnímListům.cz vyjádřila i ředitelka magistrátu Martina Děvěrová. „Pan Svoboda přestal být ředitelem odboru evidence, správy a využití majetku MHMP ke dni 1. 1. 2017, kdy mu bylo zrušeno pracovní místo, a od tohoto dne nevykonává pro MHMP žádnou práci a nemá ani žádné pravomoci. Je sice až do uplynutí výpovědní doby zaměstnancem Hlavního města Prahy – Magistrátu hlavního města Prahy, avšak od 1. 1. 2017 je na tzv. překážkách podle zákoníku práce, neboť pro něj zaměstnavatel nemá vhodnou práci.“
 
S prací Svobody podle všech našich zjištění nebyl spokojen předseda ANO Babiš, stejně jako primátorka Krnáčová. Její podřízený, radní pro majetek Grabein Procházka (ANO), své případné výtky mediálně nefiltroval.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tomáš A. Nový

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Z koho děláte blbce, vy idioti?“ Bloger se neudržel, když si přečetl, že vědci chtějí „rozkojit“ muže

18:56 „Z koho děláte blbce, vy idioti?“ Bloger se neudržel, když si přečetl, že vědci chtějí „rozkojit“ muže

Bloger Petr Paulczyňski je šokován z úvah o tom, že mužům by prý mohla připadnout ryze ženská role –…