CERMAT možná skončí před soudem. Za zpackané maturity

19. 6. 2012 22:35

Letošní státní maturity se možná dočkají soudní dohry. Řada rodičů studentů, kteří u státních maturit neuspěli, uvažuje o podaní žalob na Centrum pro přípravu státních maturit. Letošní rok totiž ukázal, že hodnocení písemných částí maturit provázela řada nejasností, které značně komplikují život řadě studentů.

CERMAT možná skončí před soudem. Za zpackané maturity
Foto: Hans Štembera
Popisek: Studenti, ilustrační foto

Centrum pro přípravu maturit (CERMAT) bude možná v dohledné době čelit vlně žalob za letošní nepodařenou státní maturitu. Někteří rodiče studentů, kteří z rozhodnutí CERMATu nesložili společnou část maturity z českého jazyka, zvažují podání žalob, neboť mají za to, že CERMAT nepřijatelně zkomplikoval další životní dráhu. Informuje o tom Česká televize

Prozatím se odvolalo 3500 studentů

Vlna kritiky padala na hlavy představitelů CERMATu za problémy spojené s obtížností vyšší úrovně maturity z matematiky, ale v daleko větší míře studenty poškodilo zvláštní hodnocení písemných slohových prací. Proti tomuto hodnocení se prozatím odvolalo na tři a půl tisíce studentů, ale centrum má 30 dní na vyřešení jejich stížností, dož studentům značně komplikuje vstup na vysoké školy.

"Je hodně rozčílených rodičů, kteří uvažují o soudní žalobě," potvrzuje tiskový mluvčí společnosti EDUin Tomáš Feřtek. Faktem je vysoké školy vyžadují k přijímacím zkouškám předložení maturitního vysvědčení, což se se s ohledem na třicetidenní odvolací lhůtu CERMATu nelze technicky dokázat.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Češi jsou poraženým národem. Na členství v EU prodělali nejvíc, říká jasně světoznámý ekonom Piketty

7:55 Češi jsou poraženým národem. Na členství v EU prodělali nejvíc, říká jasně světoznámý ekonom Piketty

Francouzský ekonom Thomas Piketty se zamýšlí nad tím, kam odtékají peníze z Česka. Vzal si k ruce da…