ČSSD: Jestli se mají Češi hýbat, musíme začít u dětí

08.10.2013 7:28 | Zprávy

Sociální demokracie hodlá rozpohybovat národ. Začít chce od dětí a mládeže. Z toho důvodu se ČSSD chystá v případě úspěchu ve volbách vytvořit funkci ministra sportu. Lidové noviny informují o tiskové konferenci, kde plán představil mluvčí stínové vlády ČSSD pro sport Petr Hulinský. Ten také naznačil, že podle jeho představ by měl stát financovat sport třemi miliardami korun ročně a vyplácet rentu olympijským medailistům.

ČSSD: Jestli se mají Češi hýbat, musíme začít u dětí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na ramena...

Stínový ministr školství Marcel Chládek na tiskové konferenci zdůraznil význam většího zapojení mládeže a širší veřejnosti do sportovních aktivit, přičemž citoval studii EU, podle níž v Česku pravidelně sportuje 28 procent lidí, zatímco v Německu 49 procent.

Bývalý poslanec a také bývalý šéf pražské organizace ČSSD by byl v nové vládě ministrem sportu, avšak ministerstvo prý nedostane. Pro rozvoj sportu by však Hulinský získal rozpočtovou kapitolu. „Do Strakovky by se převedli úředníci z resortu školství, kteří se touto problematikou zabývají už dnes. Počet členů naší vlády by byl obdobný jako u vlád předcházejících,“ uvedl předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: dkr

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To je zlé. Šíří se čtyři roky starý obrázek Petra Fialy

13:54 To je zlé. Šíří se čtyři roky starý obrázek Petra Fialy

Babišova drahota. Termín, který zavedla koalice SPOLU těsně před volbami 2021. Zvyšující se ceny nej…