ČSSD může za čtyři roky úplně zmizet, zaznělo v Babišově deníku

02.02.2018 10:24 | Zprávy

Petr Kolář se v komentáři pro MF Dnes zamýšlí nad tím, jak jsou rozdány karty v ČSSD. Jak si stojí kandidát na předsedu Jan Hamáček, jaké šance na získání nejvyššího postu ve straně má statutární místopředseda Milan Chovanec a jak je to s bývalým jihočeským hejtmanem Jiřím Zimolou?

ČSSD může za čtyři roky úplně zmizet, zaznělo v Babišově deníku
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD, ilustrační foto

V tuto chvíli o post předsedy ještě nedávno nejsilnější vládní strany usilují tři muži: statutární místopředseda Milan Chovanec, bývalý předseda Sněmovny Jan Hamáček a někdejší jihočeský hejtman Jiří Zimola. Největší šance na zvolení má podle Koláře Hamáček.

„Favoritem klání o post předsedy ČSSD zatím zůstává Jan Hamáček. I on má sice jako místopředseda strany podíl na jejím úpadku, kandidátem několika silných regionů se však stal hlavně proto, že socialisté ze svých řad nebyli schopni vygenerovat nikoho lepšího. Je vzdělaný, umí dělat kompromisy a dohodnout se prakticky s každým. Stojí za ním především silná Praha, dále „jeho“ střední Čechy, ale i Královéhradecký s Pardubickým krajem a část Vysočiny. K tomu někteří socialisté ze severní a jižní Moravy, byť jejich hlasy dosud nemá jisté,“ napsal.

Naproti tomu za Milanem Chovancem stojí Plzeňský kraj, Ústecký kraj a Zlínský kraj. To není mnoho. Kolář podotýká, že Plzeňský a Zlínský kraj budou mít na sjezdu asi tolik delegátů jako Praha. Proti Chovancovi mluví také fakt, že má ve straně nálepku zrádce z dob tzv. lánského puče a vedle toho ještě nálepku jednoho z triumvirátu Sobotka–Zaorálek–Chovanec, který ČSSD dovedl k volební katastrofě a zisku 7,3 procenta hlasů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Se*u na to!“ Lidé se bouří proti registraci k ČT a ČRo

19:45 „Se*u na to!“ Lidé se bouří proti registraci k ČT a ČRo

V pondělí si lidé stěžovali na kolabující webovou stránku České televize a rozhlasu při povinné regi…