ČSSD podpořila demonstraci. Proti se však postavili hned dva straníci

6.2.2016 2:28 odp.

Proti podpoře dnešní demonstrace, kterou svolal Tomasz Peszynski, zakladatel radikální proukrajinské organizace Pražský Majdan, stranou ČSSD se postavili i dva její členové – Jaroslav Foldyna a Stanislav Huml.

ČSSD podpořila demonstraci. Proti se však postavili hned dva straníci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Foldyna

Česká strana sociálně demokratická sdílela na svém facebookovém profilu pozvánku na demonstraci „Sluníčkem a kávou proti xenofobii a kalašnikovu“, která se koná dnes v hlavním městě. „Přijďte podpořit dobrou věc. Proti xenofobii a nenávisti bojuje i náš předseda Bohuslav Sobotka,“ napsala strana k události. Účastníci demonstrace chtějí ukázat podporu premiérovi. „Který se nehodlal nevést populistickou xenofobní politiku a neštvat za pomoci nenávisti lidi proti sobě. Tuto podporu si za toto zaslouží,“ poznamenávají organizátoři, kteří se chtějí podle svých slov postavit neonacistům, xenofobům a putinistům, již se shromáždí rovněž dnes v 17 hodin před Úřadem vlády ČR proti premiéru Sobotkovi. 

To však vyvolalo řadu nevole mezi příznivci strany (psali jsme ZDE). Organizátorem celé demonstrace je totiž Peszynski, který vcelku často vyjadřuje své názory značně expresivně. „Zasraný fašistický hovado Miloš Zeman, až chcípne, strašně se ožeru,“ napsal nedávno. Více čtěte ZDE.

Proti se však nyní postavili i dva straníci – Stanislav Huml a Jaroslav Foldyna. „Který politruk to dal na stránky ČSSD. Dejte to pryč. S Majdanem ne,“ poznamenal pod událostí na stránkách ČSSD Stanislav Huml.

A Foldyna byl ještě ráznější. „Dejte to pryč ze stránek ČSSD,“ napsal.

Mgr. Stanislav Huml

  • ČSSD
  • Zemřel 28. prosince 2021
  • zastupitel obce

Následně pak podotkl, že není možné ani slušné, ani logické nazvat všechny, kdo na demonstraci „stop islámu“ půjdou, za xenofoby či fašisty. „Ti lidé jsou ovlivněni médii, jsou přesvědčováni politiky, kteří tuto kampaň považují za svou resuscitaci. Prostě ti lidé nemají tolik informací a mají obavu. Je ubohé je označit takto pejorativně a sám sebe považovat za ty jediné levičáky. Tak černobílé to zdaleka není,“ uvedl. „A pokud tam vidí ty aktivisty Majdanu, tak ty bych hnal klackem. Je smutné, že se ČSSD od toho nedistancuje. Já ano,“ doplnil.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Nejhorší vláda v našich dějinách.“ Klaus ví, co přijde

13:21 „Nejhorší vláda v našich dějinách.“ Klaus ví, co přijde

„Česká republika není samostatná a žije pouze v limitované svrchovanosti,“ vyjádřil se v rozhovoru s…