ČSSD představila mobilizační video. Sobotka v něm zastavuje Šloufa i Babiše

19. 10. 2013 17:29

Předvolební průzkumy v posledních dnech ukazují, že ČSSD zřejmě vyhraje volby stejně jako před třemi lety, ale možná už nebude sestavovat vládu - stejně jako před třemi lety. Předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka se s tím ale nehodlá smířit a důrazně varuje voliče, že volba malých stran povede k roztříštění politických sil a slabé vládě, jakou jsme tu již měli. Volte raději ČSSD, apeluje na občany lídr.

ČSSD představila mobilizační video. Sobotka v něm zastavuje Šloufa i Babiše
Foto: Daniela Černá
Popisek: Bohuslav Sobotka

Favoritem nadcházejících předčasných voleb je sociální demokracie. Jenže to byla i před třemi lety a tehdy nakonec vládu sestavoval někdo jiný. ODS a dvě nové strany TOP 09 a Věci veřejné. Sociální demokraté se nehodlají se stejným scénářem smířit podruhé, a aby mu zabránili, vytáhli do boje s videem, na němž v roli nováčků místo VV a TOP 09 vystupuje karikatura předsedy hnutí ANO Andreje Babiše, lídra Úsvitu přímé demokracie Tomia Okamury s japonským šátkem uvázaným kolem hlavy a lobbista Miroslav Šlouf, jenž na videu reprezentuje SPOZ. Video uveřejnil server iDnes.cz.

Potřebujeme silnou vládu

Po výše zmíněné trojici vykreslené v pochmurných šedých barvách nastupuje na scénu předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka a přesvědčuje voliče, že jeho strana potřebuje sílu k tomu, aby skutečně mohla prosadit fungující stát.

"Fungující stát prosadí jen silná vláda. Přijďte k volbám a místo malých stran volte silnější sociální demokracii," napovídá voličům Sobotka.

Jeho poselství je jasné - nedopusťte návrat vlády Petra Nečase (ODS), Karolíny Peake (LIDEM) či Víta Bárty. Stojí přitom za pozornost, že Petr Nečas již ve volbách nekandiduje, do poslaneckých lavic se nechce vrátit ani Karolína Peake, ale Vít Bárta stojí po boku Tomia Okamury a vede kandidátku Úsvitu přímé demokracie v Plzeňském kraji.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak se mi zase ozval... Pohlavní údy a konečníky létaly! Ivan Vyskočil se znovu střetl s mužem, který mu nabízel milion za odmítnutí vyznamenání od Zemana

8:05 Tak se mi zase ozval... Pohlavní údy a konečníky létaly! Ivan Vyskočil se znovu střetl s mužem, který mu nabízel milion za odmítnutí vyznamenání od Zemana

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM Humbuk kolem sochy maršála Koněva v pražských Dejvicích i zastavení…