ČSSD představila své ministry. Nechybí ani Poche, kterého nechce prezident

18.05.2018 15:43

Vedení sociální demokracie dnes schválilo kandidáty na ministry včetně europoslance Miroslava Pocheho, jehož nominaci na šéfa diplomacie odmítl prezident Miloš Zeman. Ministerstvo vnitra by měl vést předseda strany Jan Hamáček, ministerstvo práce a sociálních věcí bývalý náměstek na tomto úřadu Petr Krčál, zemědělství prezident Potravinářské komory Miroslav Toman a resort kultury olomoucký primátor Antonín Staněk. Novinářům to řekl Hamáček.

ČSSD představila své ministry. Nechybí ani Poche, kterého nechce prezident
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD, ilustrační foto
reklama

Podle jednoho z účastníků jednání pro kandidáty předložené Hamáčkem hlasovalo asi 70 procent předsednictva. 

„Máme před sebou dobrou dohodu pro Česku republiku. Pro sociální demokracii je to možnost prosadit náš program,“ sdělil Hamáček. „Pokud zahájíme sestavování vlády, tak ta jména budeme konzultovat s předsedou vlády, s prezidentem republiky a ti kandidáti se zapojí do komunikace se členy strany,“ dodal Hamáček.

Při představování ministrů pak mimo jiné uvedl, že nestraník Miroslav Toman je případně ochoten vstoupit do strany a stát se členem sociální demokracie.

Zeman řekl webu Parlamentní listy, že Poche v roce 2015 napsal článek vstřícný vůči migraci a migračním kvótám, proto podle něho nemá být ministrem zahraničí. Poche před prezidentskými volbami podpořil Zemanova protikandidáta Jiřího Drahoše. „S panem prezidentem jsem o tomto ochoten hovořit i nadále. Jsem připraven maximálně k tomu, aby se situace vyřešila,“ dodal Hamáček.

Jména ministrů budou nyní schvalovat členové strany v referendu. Konat se bude od pondělí 21. května do 14. června. Výsledky budou známy 15. června.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Radši normálně pít v hospodě než nezřízeně chlastat doma. Vyrazili jsme do zrovna otevřených hospod a zažili nečekané

16:47 Radši normálně pít v hospodě než nezřízeně chlastat doma. Vyrazili jsme do zrovna otevřených hospod a zažili nečekané

REPORTÁŽ Ať je teplo, nebo zima, v hospodě je vždycky prima. Zvláště pak, když byly nálevny skoro dv…