ČSSD projednala Zemanovy připomínky k ministrům. Prý nebyly fatální

10. 1. 2014 11:20

Grémium ČSSD projednalo připomínky prezidenta Miloše Zemana ke kandidátům na ministry. Podle místopředsedy strany a pravděpodobného příštího ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka připomínky nebyly fatální a koalice bude za svými kandidáty stát.

ČSSD projednala Zemanovy připomínky k ministrům. Prý nebyly fatální
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident republiky Miloš zeman
reklama

Grémium se zabývalo i přípravami na převzetí vlády, podle Zaorálka by kabinet do dvou týdnů od jmenování mohl připravit své programové prohlášení.     Podle kandidáta na ministra školství Marcela Chládka sdělil předseda ČSSD Bohuslav Sobotka výtky i jednotlivým kandidátům. Chládek novinářům řekl, že nebyl mezi těmi, které si Sobotka kvůli možným připomínkám prezidenta pozval.

Podle některých informací by prezident mohl mít výhrady především k Zaorálkovi a Jiřímu Dienstbierovi, který se má stát ministrem pro Legislativní radu vlády, lidská práva a rovné příležitosti.

Podle Zaorálka žádná z připomínek, která dosud zazněla, nebyla fatální. "Do této chvíle jsme neslyšeli žádnou výhradu, nebo se nerýsuje nic, co by působilo tak závažně, že by to vedlo nejen nás, ale i koaliční partnery k tomu, že by to (složení vlády) nějak přehodnocovali," řekl novinářům po grémiu Zaorálek.

"Já si doopravdy neumím představit, jaké podstatné výhrady by vůči mé osobě mohly zaznít, ale jistě pan prezident má právo na to, myslet si cokoliv o kterémkoliv z kandidátů do vlády," uvedl Dienstbier.

Zeman své připomínky oficiálně oznámí dnes na tiskové konferenci.

Užší vedení strany se zabývalo také harmonogramem prací nové vlády a přípravou legislativního plánu. Podle Dienstbiera straníci řešili organizační záležitosti. Chtějí, aby kabinet mohl začít fungovat od prvního dne.

ČSSD už má také dostatek podpisů ke svolání mimořádné schůze, na níž by se projednávala především novela služebního zákona. Konat by se mohla 21. ledna. Právě projednání novely v prvním čtení v minulosti zmiňoval prezident Zeman jako jednu z možných podmínek pro jmenování nového kabinetu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jno, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

17:38 Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

Prezidentu Václavu Klausovi se nechce věřit, že máme tak hloupou politickou elitu, že by byla ochotn…