ČSSD upraví program. Dnes proběhne konference v Praze

12.11.2011 6:35

ČSSD se v sobotu bude věnovat úpravám své důchodové, daňové a zdravotnické reformy. Představit by měla také aktualizovaný plán boje s korupcí. Její programová konference uzavře veřejnou debatu o podkladech první části programu, s nímž chtějí sociální demokraté jít za rok do krajských a senátních voleb. Informuje agentura ČTK.

ČSSD upraví program. Dnes proběhne konference v Praze
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka

Konference má mimo jiné dát odpověď na otázky, zda má ČSSD nadále usilovat o uzákonění majetkových přiznání. V rámci boje proti korupci plánuje ČSSD zavést limity pro financování volebních kampaní, obnovit činnost finanční policie, zákonem omezit činnost lobbistů.

ČSSD hodlá změnit reformy prosazené současnou vládou

V oblasti daní z příjmů ČSSD navrhuje zvýšit sazbu pro právnické osoby a zavést progresivní sazby u fyzických osob nebo 21procentní daň z hazardu. U DPH chce ČSSD obnovit snížení spodní sazby pro potraviny, léky a tiskoviny. V rámci důchodové reformy hodlá posílit státní pilíř průběžného financování důchodů. Sociální demokraté také trvají na zrušení regulačních poplatků ve zdravotnictví.

Programová konference se uskuteční necelý týden poté, co vládní koalice ve sněmovně odmítla přes obstrukce ČSSD veto levicového Senátu vůči zdravotnické, sociální a důchodové reformě. Tento týden sněmovna poslala do Senátu daňovou reformu, byť v jiné podobě, než na které se dohodli lídři koalice. Pomohly tomu i hlasy ČSSD a KSČM.

Celou konferenci ČSSD budou ParlamentníListy.cz sledovat a přinesou průběžné zprávy a rozhovory s klíčovými účastníky akce.


Související:

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ruští patolízalové. Strašidelný.“ Vymětalíková z ČT „poblila“ Srbsko

8:50 „Ruští patolízalové. Strašidelný.“ Vymětalíková z ČT „poblila“ Srbsko

Válečný konflikt na Ukrajině plní sociální sítě myšlenkami všeho druhu. K zajímavé výměně názorů do…