ČSSD v Pardubickém kraji už chystá možnosti spolupráce s komunisty

18.10.2012 19:15

ČSSD a Strana práv občanů - zemanovci mají v Pardubickém kraji šest variant, jak zapojit do rozhodování krajské samosprávy KSČM. ČTK to řekl po dnešním jednání se zástupci komunistů lídr sociálních demokratů a pravděpodobný budoucí hejtman Martin Netolický.

ČSSD v Pardubickém kraji už chystá možnosti spolupráce s komunisty
Foto: Archiv
Popisek: Pardubice
reklama

Dvojblok ČSSD a zemanovců souběžně vyjednává o možné spolupráci také s Koalicí pro Pardubický kraj (KPK), kterou tvoří lidovci, SNK Evropští demokraté a politické hnutí Nestraníci. Rozhodnutí, který z partnerů bude ve vedení kraje, by mohlo padnout v úterý. "Kromě zastoupení v radě jsme s KSČM probírali také například otázku jejich tiché podpory nebo konstruktivní opozice," uvedl Netolický. 

Krajské volby v Pardubickém kraji vyhrála ČSSD před KSČM a KPK. Z 45 mandátů jich ČSSD získala 12, KSČM má 11 zástupců, Koalice pro Pardubický kraj deset, ODS má šest mandátů, TOP 09 a Starostové pro Pardubický kraj a Strana práv občanů - zemanovci po třech mandátech. ČSSD se zemanovci vytvořily již den po volbách společný vyjednávací tým. Podle Netolického je možné vytvořit koalici ČSSD, zemanovci a KSČM, která by měla 26 mandátů, nebo ČSSD, zemanovci a KPK s většinou 25 zastupitelů.

O koalici by se mohlo rozhodnout už příští úterý

Vyjednávací dvojblok si ve středu pozval na jednání KPK a dnes KSČM. Kromě zásad koaliční spolupráce probírali také programové shody a priority. Strany vycházejí z nynější koaliční smlouvy mezi ČSSD a KPK, kterou je nutné aktualizovat. Personální záležitosti se dosud neřešily.

KPK a KSČM mají ČSSD se zemanovci v pondělí doplnit další návrhy. Kdo bude v Pardubickém kraji tvořit koalici, by se mohlo rozhodnout v úterý 23. října, kdy se sejde zastupitelský klub ČSSD. 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nem, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Daniela Kroupu v ČT nikdo nezastavil, a tak řekl, co řekl. Paroubek ve varu. Chystá vážnou dohru

18:41 Daniela Kroupu v ČT nikdo nezastavil, a tak řekl, co řekl. Paroubek ve varu. Chystá vážnou dohru

Bývalý premiér Jiří Paroubek se tvrdě opřel do filozofa, disidenta a chartisty Daniela Kroupy, který…