ČT si na Jiřího Dienstbiera pozvala psychologa. Toto o ministrovi prozradil

08.08.2014 22:49

Je dobře, když politik projeví svůj názor, ačkoli se může rozcházet s názorem svého stranického šéfa. Podle psychologa Jeronýma Klimeše je správné, když politik za něco bojuje, byť za cenu rozkolu v partaji. Redaktor MF Dnes Jan Němec to vidí trochu jinak. V některých chvílích má prý stranická jednota přednost.

ČT si na Jiřího Dienstbiera pozvala psychologa. Toto o ministrovi prozradil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka a Jiří Dienstbier
reklama

Dienstbier proti všem. Možná i tak by šla ve zkratce popsat pozice ministra pro lidská práva a předsedy Legislativní rady vlády ve vztahu ke služebnímu zákonu. Ministr je s kompromisem okolo tohoto zákona nespokojen natolik, že se veřejně vzepřel i proti svému stranickému šéfovi a premiérovi Bohuslavu Sobotkovi. V pátečních Událostech, komentářích České televize hodnotili Dienstbierovo a Sobotkovo chování psycholog Jeroným Klimeš a komentátor Jan Němec.

ČSSD si prý utrhla ostudu

„Je jasné, že ti pánové spolu nesouhlasí a že mají na řešení té situace odlišný názor. Teď tečou nervy, protože do toho všichni zúčastnění investovali neuvěřitelné množství energie,“ podotkl Klimeš. Ten u Dienstbiera ocenil, že nějak projevil svůj názor a bojuje o věc, kterou vnímá jako důležitou. Podle Klimeše je tato bojovnost lepší, než když se politici bez protestů podřizují stranickému nařízení.

Redaktor MF Dnes Jan Němec přidal k celé situaci svůj pohled. Podle jeho názoru Dienstbier se Sobotkou vedou určitou přetlačovanou. Ačkoli byli oba muži političtí spojenci, ústupek ve věci služebního zákona pány rozkmotřil. „Nemyslím si, že by teď premiér chtěl zabít svého blízkého spojence v ČSSD,“ poznamenal Němec k možné rezignaci Jiřího Dienstbiera.

Podle redaktorova názoru se ještě může stát, že se dohodnutý kompromis nepodaří přetavit do legislativní podoby. Zdůraznil navíc, že si na této tiskové konferenci ČSSD utkala z ostudy kabát, protože původně chtěla prezentovat své vládní úspěchy, ale tisková konference skončila rozkolem právě mezi Sobotkou a Dienstbierem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

16:50 „Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

"Žádám vás, abyste co nejdříve odevzdali památník Ruské federaci," napsal mimo jiné ruský ministr ob…