ČT sledovalo na Silvestra nejvíc lidí. Den předtím Prima poprvé porazila Novu

01.01.2012 13:04

Nejvíc lidí si na Silvestra naladilo Českou televizi. S třicetiprocentní sledovaností tak veřejnoprávní televize porazila obě komerční Novu i Primu. Prima si navíc den předtím zapsala své první historické vítězství nad Novou.

ČT sledovalo na Silvestra nejvíc lidí. Den předtím Prima poprvé porazila Novu
Foto: ct.cz
Popisek: Logo České televize
reklama

ČT 1 na Silvestra zvítězila u mladších diváků i celkově u dospělého publika, dosáhla celodenního podílu 32,4 procenta. Nova získala necelých 20 procent diváků, Prima pak 17,5 procenta. Jedno prvenství si Česká televize vysloužila už v pátek - pohádku Anděl Páně sledovalo 1,5 milionu diváků a stala se tak nejsledovanějším pořadem večera.

Jinak ale pátek ovládla Prima. Vysíláním animovaného rodinného filmu Divočina a Show Jana Krause si zajistila 19,7procentní podíl na celkové sledovanosti. Její největší rival televize Nova zůstala s dobrodružným filmem Inkoustové srdce, krimifilmem Zlodějská partie a muzikálem Dreamgirls dvě desetiny v závěsu s 19,5. Mezi mladými diváky ale uspěla.

Prima tak historickým úspěchem ukončila jednu etapu svého působení. Od 1. ledna ráno totiž vysílá pod novým názvem Prima Family a je vyprofilovaná jako rodinný kanál.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: par
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Uprchlíci zůstanou u nás, nebudeme je moci ani zavřít. Zmizí v ghettu! Publicista odhalil „špeky“ v bruselském plánu

16:57 Uprchlíci zůstanou u nás, nebudeme je moci ani zavřít. Zmizí v ghettu! Publicista odhalil „špeky“ v bruselském plánu

Komentátor Marian Kechlibar pečlivě prostudoval nový návrh Evropské unie o „povinné solidaritě“ s up…