Cameron vyzval parlament ke schválení úderů proti IS v Iráku

26.09.2014 14:42 | Zprávy
autor: čtk, mp

Britský premiér David Cameron vyzval britský parlament, aby schválil letecké údery britské armády proti ozbrojencům Islámského státu v Iráku. Údery podle něj bude třeba vést více let. Jeho ministr obrany Michael Fallon předtím usoudil, že bombardovací kampaň bude trvat dva až tři roky. Parlament má o návrhu hlasovat večer.

Cameron vyzval parlament ke schválení úderů proti IS v Iráku
Foto: archiv
Popisek: Britský premiér David Cameron

„Existuje nějaká hrozba pro britské obyvatele? Odpověď je ano," řekl před poslanci Cameron v narážce na útoky islamistů na občany zemí, které bojují proti Islámskému státu. Je ale přesvědčen, že hrozba vůči Britům by byla ještě větší, kdyby se u břehů Středomoří a hranic člena NATO ponechala organizace Islámský stát, která prohlásila, že hodlá útočit na Británii a její občany.

Očekává se podle agentury Reuters, že parlament při hlasování plánovaném na 18:00 SELČ letecké údery bez problémů schválí. Návrh již podpořil i šéf opozičních labouristů Ed Miliband.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Trafiky

V čem je rozdíl jestli tato vláda zřídí ministerstvo pro sport a tím, když vy jste zřizovali hned několik nových ministerstev? Nebo uznáte, že taky nešlo o nic jiného než o politickou trafiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Cenzory tu nechceme.“ Pět Evropanů se do USA nepodívá, včetně bývalého pohlavára EU

8:00 „Cenzory tu nechceme.“ Pět Evropanů se do USA nepodívá, včetně bývalého pohlavára EU

Těsně před Vánoci vypukla digitální válka mez USA a EU. Pět Evropanů se ocitlo na sankčním seznamu S…