Časopis: Zeman má nový plán, jak sestřelit šéfa ČSSD

02.09.2013 7:08

Prezident Miloš Zeman nemůže zapomenout, že v prezidentské volbě v roce 2003 pro něj nynější šéf ČSSD Bohuslav Sobotka nezvedl ruku, a bude se snažit ze všech sil ztížit mu cestu do Strakovy akademie. Podle časopisu Týden už má i promyšlený plán.

Časopis: Zeman má nový plán, jak sestřelit šéfa ČSSD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman se sešel s hejtmany. Ti mu přinesli regionální potraviny
reklama

Bohuslav Sobotka, předseda sociální demokracie, pravděpodobný vítěz předčasných voleb, nebude mít cestu do čela vlády zrovna jednoduchou. Časopis Týden upozorňuje na to, že prezident Zeman mu stále neodpustil, že pro něj on a jeho kolegové nehlasovali v prezidentské volbě před deseti lety.

Ke svému plánu má prý hlava státu využít šéfa komunistů Vojtěcha Filipa. Tomu by výměnou za to, že budoucí poslanci KSČM nezvednou pro Sobotkovu vládu ruku, mohl nabídnout pro jeho lidi významné funkce ve státní správě, případně kdekoli, kam si "rudí přátelé" ukážou, napsal Týden s tím, že to může být pro komunisty, kteří jsou od listopadové revoluce politickými otloukánky, lákavý obchod.

Umetená cestička pro Haška

Scénář je tedy podle časopisu jasný. ČSSD po vyhraných volbách sestaví vládu, ale její členové se komunistům nebudou z různých důvodů zamlouvat. A na scénu nastoupí jihomoravský hejtman Michal Hašek, který se v této chvíli ujme role premiéra a díky svým vyjednávacím schopnostem kupodivu už hlasy komunistických poslanců dokáže získat.

Sobotka má nyní dva měsíce na to, aby utužil své vztahy s komunisty. Pomoci by mu prý mohla připomínka toho, že jedním z mála krajů, kde se nepodařila koalice ČSSD s KSČM, je právě Haškův Jihomoravský kraj.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš: Z EU máme 809 miliard, na dividendách pryč 3 227 miliard. Odpočítejte nám to! Skandální návrh Macrona. Zde jsou fakta

8:20 Babiš: Z EU máme 809 miliard, na dividendách pryč 3 227 miliard. Odpočítejte nám to! Skandální návrh Macrona. Zde jsou fakta

Předseda vlády Andrej Babiš prý tentokrát zcela výjimečně natočil hned dvě videa, která odstartoval …