Castro vychválil papeže. Za kritiku kapitalismu

20.09.2015 6:00 | Zprávy

Papež František přiletěl do Havany, kde zahájil svou třídenní návštěvu Kuby. Je to třetí papežská návštěva na komunistickém ostrově a přichází necelý rok po zahájení historického sbližování Kuby a Spojených států, k němuž nynější papež výrazně přispěl svou diplomatickou aktivitou.

Castro vychválil papeže. Za kritiku kapitalismu
Foto: repro, tan
Popisek: Papež František

Kubánský lídr Raúl Castro papeže na letišti přivítal a poděkoval mu za pomoc při sbližování Kuby s USA a za podporu v boji za odstraňování amerického embarga.

Modla peněz

Papež v proslovu na letišti vyzval Kubu a USA, aby v uvolňování vztahů pokračovaly, a daly tak příklad světu. „Už několik měsíců jsme svědky události, která nás plní nadějí: procesu normalizace vztahů. Vyzývám politické vůdce, aby na této cestě setrvali a dali příklad smíření celému světu,“ řekl papež podle agentury Reuters.    

Spojené státy v pátek těsně před papežovou cestou zrušily další část omezení souvisejících s turistikou a podnikáním Američanů na Kubě. Právě do Ameriky papež zamíří v úterý po ukončení návštěvy na Kubě.    

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: čtk, mp

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Chápu vás dobře, že byste podruhé vstoupili do stejné řeky a šly do vlády s ODS?

Po tom všem, co o ní tvrdíte, že jsou to kmotři? A proč se vlastně po volbách vůbec nerespektuje vůle občanů, proč podle vás nemá šanci být premiér ten, kdo volby vyhraje? Babiše volit nebudu, ale přijde mi, že jsou stejně volby zbytečné, že si to vy politici pak stejně zařídíte po svém

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Černé na bílém: EU si platí své novináře, aby „vyšetřovali“ její kritiky

16:15 Černé na bílém: EU si platí své novináře, aby „vyšetřovali“ její kritiky

Novináře, kteří se navenek prezentují coby nezávislí, platili nejen Američané. Investigativní organi…