Čech ztracený v Libyi: Teď budeme potřebovat i Rusko, míní exministr Svoboda

08.03.2015 10:53 | Zprávy

Exministr zahraničí Cyril Svoboda (KDU-ČSL) se vyjádřil k případu Čecha zmizelého v Libyi. Zdůrazňuje, že přímo z Prahy se toho mnoho udělat nedá. Je ovšem na místě podpořit snahy Egypta k vyřešení situace v Libyi. K tomu ale budeme potřebovat i spolupráci Ruska. Tady vidíte, jak je ten svět propojený, říká.

Čech ztracený v Libyi: Teď budeme potřebovat i Rusko, míní exministr Svoboda
Foto: Filip Ferbie
Popisek: Exministr zahraničí Cyril Svoboda

"Já to vidím bohužel jako velmi pravděpodobné, že asi unesen je," konstatoval hned v úvodu svého komentáře pro Českou televizi. Česká republika by teď podle jeho názoru měla podpořit Egypt ve snaze zpacifikovat libyjské území, které ovládají radikálové hlásící se k Islámskému státu. "Je důležité si uvědomit, že pro ně jsou všichni příslušníci křesťansko-židovské civilizace jejich nepřátelé, takže myšlenka, že budeme nějak taktizovat, nemá žádný smysl," zdůraznil exministr.

K vyřešení tohoto problému prý budeme potřebovat i spolupráci Ruska jako stálého člena Rady bezpečnosti. Pokud zasáhne OSN jako celek, zvýší to autoritu této organizace. Je tedy nezbytné dospět k nějakému řešení konfliktu na Ukrajině a soustředit se na tuto velikou hrozbu. "Tady vidíte, jak je ten svět propojený."

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Dobrý den.

Čeho se bojíte víc? STAČILA nebo SPOLU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bude se trestat. Video s Fialou a Decroix jede Českem

12:14 Bude se trestat. Video s Fialou a Decroix jede Českem

„Lex Vidlák.“ Tak předseda Stačilo! Daniel Sterzik nazývá novelu trestního zákona, která by umožňova…