Ceny energií drtí seniory. Herečka Obermaierová mluví o sebevraždě. Jsou zde další

24.11.2022 18:29 | Kauza

Herečka Jaroslava Obermaierová se obává o svoji budoucnost a prý zvažuje i sebevraždu. To vše kvůli drahým energiím, které ze svého důchodu nedokáže poplatit. „Bojím se toho, co bude. Obávám se, že nic hezkého,“ uvedla Obermaierová, která je proto vděčná, že může stále být aktivní herečkou.

Ceny energií drtí seniory. Herečka Obermaierová mluví o sebevraždě. Jsou zde další
Foto: Youtube
Popisek: Herečka Jaroslava Obermaierová.

Obermaierová se strachuje, z čeho bude platit složenky, pokud se situace nezlepší. Už na jaře podle serveru iDNES.cz musela kvůli zdražení nájmu opustit svoji garsonku v Praze a odstěhovat se na chalupu i se svým dospělým synem, o kterého se celý život stará kvůli jeho zdravotním problémům.

„Bojím se toho, co bude. Obávám se, že nic hezkého,“ uvedla herečka, kterou trápí zejména ceny plynu, kterým chalupu vytápí.

„Plyn začíná být exkluzivní věc. Bojím se, že nám ho vypnou. Děsím se toho, co pak udělám, když nebude. Přemýšlím, jestli nespáchám sebevraždu, kde si půjčím? Jídlo neřeším, k obědu mi stačí brambory, ale teplo člověk přece potřebuje. Z plynu se stal politický nástroj. Každý nemá možnost úsporných opatření, pořízení fotovoltaiky,“ prohlásila Obermaierová.

Herečka se na podzim zařadila do zástupu kritiků vlády Petra Fialy kvůli neřešení energetické krize a účastnila se i protivládních demonstrací s názvem Česká republika na 1. místě.

Podobně jako Obermaierová se o svoji blízkou budoucnost obává  velká část seniorů, kterým důchody nestačí ani na pokrytí stálých měsíčních plateb. Psychiatr a bývalý europoslanec Jaroslav Zvěřina v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz popsal, že mu jeho pacienti v důchodovém věku dokonce v ordinaci pláčou.

„Nálada ve společnosti není dobrá, to víme všichni. Nikdy mne nenapadlo, že by se našemu českému státu dařilo tak málo. Nedávno jsem vyšetřil v jeden den mimo jiné pacienty také starší babičky, které se rozplakaly, když všechny tři dostaly výměr plateb za energie, a měly přirozenou obavu, že jim jejich důchody na zaplacení nájmů a za elektriku nebudou stačit,“ vyprávěl Zvěřina s tím, že Fialova vláda situaci nezvládá.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

nelegální export

Jak je možné, že jsou nelegálně vyvážené léky? Se pak nejde divit, že u nás nejsou. Evidentně tato praxe trvá už dlouho, to na to nikdo dosud nepřišel nebo spíš nechtěl přijít? A co navrhujete jako řešení? Protože na druhou stranu je tu svoboda podnikání a lze někomu nařizovat s kým má nebo nemá obc...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Stíhačky Ukrajině ne. Závody ve zbrojení ne.“ Scholz se šprajcnul. Šili na něj boudu

15:00 „Stíhačky Ukrajině ne. Závody ve zbrojení ne.“ Scholz se šprajcnul. Šili na něj boudu

Tanky od Západu Ukrajina dostane. Jak vojenští experti podotýkají, nebude to ovšem bez problémů, už …