Sociální sítě jsou podle Mítha privátním majetkem nesoucím majitelům obří zisky z využívání našich dat. „A tyto sociální sítě začaly uplatňovat cenzuru. Často i po určité podivné dohodě s některými vládami a Evropskou komisí, ale pořád na bázi ‚je to náš majetek, tak si můžeme blokovat a mazat, co chceme‘,“ popsal Míth.
Pozastavil se následně nad tím, že Facebook zablokoval advokátku Kláru Samkovou pro šíření rasismu. „Doktorku Samkovou můžeme považovat za osobu tak trochu histriónské povahy, ale označit zrovna ji za rasistku hodnou zablokování je příliš. Proto bychom se měli více zajímat o to, jak tyto korporace vlastně cenzuru provádějí. A zjistíme, že většinově na cenzurování a blokování spolupracují s různými pochybnými samozvanými neziskovými organizacemi a že jejich cenzurní činnost je politicky výrazně vychýlena jedním směrem,“ sdělil Míth.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef