Černohorský v ČT: Je třeba zjišťovat názory nominovaných ministrů ke kauze OKD, to se musí hlídat, ta totiž jen tak neskončí

03.05.2018 20:20 | Zprávy

Předseda sněmovní vyšetřovací komise k OKD Lukáš Černohorský se dnes na Hradě sešel s prezidentem, řešili spolu hlavně období mezi lety 1998 a 2002, kdy byl Miloš Zeman premiérem. O čem dalším mluvili a kdo je zodpovědný za situaci kolem OKD, proto v pořadu Interview na ČT24 promluvil právě Lukáš Černohorský (Piráti), který se mimo jiné vyjádřil i k zastavení trestního stíhání Jaroslava Faltýnka (ANO), jež dnes státní zastupitelství potvrdilo.

Černohorský v ČT: Je třeba zjišťovat názory nominovaných ministrů ke kauze OKD, to se musí hlídat, ta totiž jen tak neskončí
Foto: OKD
Popisek: OKD

Dnešní schůzku s prezidentem hodnotí Černohorský přínosně. Podle svých slov se prý dozvěděl přesně to, kvůli čemu za ním šel. „Procházeli jsme spolu celou historii OKD, hlavně období, kdy Zeman nastoupil do funkce předsedy vlády v roce 1998 a stát přišel o majoritní podíl v OKD. Je potřeba se na tuto kauzu dívat jako na celek. Probírali jsme vztah státu s tehdejšími majiteli, přípravy případné privatizace a prodeje,“ upřesnil.

Když tenkrát Miloš Zeman skončil v pozici premiéra, kauzu prý stále i zpovzdálí sledoval a měl informace, které byly v pozadí. „Když se pak dostal do pozice prezidenta, tak už zase dostával ekonomické informace z Bezpečnostní informační služby,“ řekl předseda sněmovní vyšetřovací komise k OKD a dodal, že proto vzájemně probírali i materiály BIS a toto téma mohli společně prodiskutovat.

Na tiskové konferenci po dnešní schůzce s prezidentem také Černohorský uvedl, že se dozvěděl, že na privatizaci se kromě Ministerstva financí podílelo i Ministerstvo průmyslu a obchodu a že tím, kdo u toho byl, je i exministr průmyslu Urban, který proto nese stejný díl odpovědnosti za prodej těžařského kolosu jako Sobotka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Řev v supermarketu BILLA. Kvůli Ukrajince. Fridrichová tleská

7:35 Řev v supermarketu BILLA. Kvůli Ukrajince. Fridrichová tleská

„Co si to, ku*va, dovolujete? Co to říkáte? Držte hubu a chovejte se slušně!“ Takhle vypadala ostrá …