Čerstvá fotka Moniky Babišové v těsných šatičkách vyvolala poprask. A ty komentáře jejich...

23.12.2019 12:21

Málokterý příspěvek vyvolal na oficiálním profilu premiéra Babiše takový ohlas, jako když vystavil svou rodinu u vánočního stromku. Skoro 8.500 lajků za patnáct hodin a tisícovka komentářů hovoří za své. ParlamentníListy.cz právě postřehy od Babišových příznivců i odpůrců v pondělí dopoledne pročetly. Závěry? Drtivá většina z nich stojí za šéfem ANO, část si všímá jeho ženy a dětí.

Čerstvá fotka Moniky Babišové v těsných šatičkách vyvolala poprask. A ty komentáře jejich...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Monika Babišová

Anketa

Prospěl spolek Milion chvilek pro demokracii České republice?

7%
93%
hlasovalo: 62807 lidí
Premiér Babiš, jak jsme informovali v neděli v podvečer, oznámil, že toto provolání k národu je pro letošní rok poslední. Podobných prohlášení napsal se svými spolupracovníky už 125 a příští rok přijdou další. V tom aktuálním se kupříkladu zeptal, jestli náhodou nevypadá jako slavný literární a filmový kouzelník Harry Potter. „Kdybych měl kouzelnou hůlku, je to TEĎ, hned, a jsme druhé Švýcarsko. Jsme víc. Jsme země budoucnosti. Ale my to dokážeme, když na tom budeme makat všichni společně. Ten plán je první v novodobé historii téhle země. A můžeme podle něj jet, my, naše vláda a taky všechny vlády, které přijdou po nás, a taky starostové, primátoři, hejtmani,“ opakoval už poněkolikáté věty, které bylo z jeho úst možné slýchat celý týden.  Byl by prý rád, kdyby se k tomuto plánu vyjádřil každý občan této země.

Zjevnou výzvu si mnoho fanoušků přebralo po svém. Mezi stovkami komentářů se našla řada, která premiérovi doposud nemůže přijít na jméno. „Čau Andy, já myslím, že to 14 dní bez hlášení vydržíme. Než nám nabídneš další snůšku lží, tak se pověnuj Monice, ať tam nemusí docházet zahradník v převleku. A ne, nevypadáš jako Harry Potter, ale s fakty a čísly umíš kouzlit jako nikdo jiný," uvedl jeden z nich. Zejména Monice Babišové, manželce premiéra, se věnuje spousta příspěvků. Většina pozitivně. Na Facebooku bodovala především její vizáž, rudé šaty, rty a výraz, ačkoli někomu "přišel smutný".

Stranou zájmu nezůstala ani nedávná aféra okolo Ivana Šablatúry, zahradníka, který Moniku Babišovou doprovodil v převleku kardinála na jeden z večírků. Šablatúra na některé online výtky reagoval komentářem: „My se bavíme na večírku a chudoba u PC na fotkách. Myslím, že všechno v pořádku.“ Což jen přililo olej do ohně. Nad jeho výrokem se začali lidé pohoršovat na sociálních sítích. „Totální výsměch lidem, co se mají hůř, co neměli štěstí, co jsou v obtížích, co jsou v exekucích... Ale party jede,“ mínil například novinář Ondřej Kundra z Respektu.

Andrej Babiš na osobní výtky nereagoval, ačkoli se do diskuse na svém Facebooku opakovaně zapojil. Zhruba v deseti případech odkázal na dokumenty anebo příslušná shrnutí dosavadní vládní práce. „Úsek zásadně uleví Ostravě – Porubě, odvede auta od nemocnice a vysoké školy. Smazali jsme tím jeden z dluhů ministrování Víta Bárty," glosoval třeba otevření úseku silnice I/11 Ostrava – prodloužená Rudná.

Komentáře na premiérův status doposud přibývají. Také v pondělí ráno se řada pisatelů ptá "na zahradníka", jiní chválí pracovitost, další přejí klidné prožití vánočních svátků. Do těchto debat se už premiér nezapojil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Velká akce ČSSD. Když pustili Maláčovou na pódium, začalo to lítat. Schillerové muselo zvonit v uších

20:48 Velká akce ČSSD. Když pustili Maláčovou na pódium, začalo to lítat. Schillerové muselo zvonit v uších

Optimismus a očekávání dobrých volebních výsledků – v takovém duchu se nesla atmosféra startu horké …