Češi jsou skeptiky Evropy. Nikde jinde se prý EU nevěří méně

02.04.2016 14:35 | Zprávy
autor: mp

Německá společnost Policy Matters pro Nadaci Friedricha Eberta zhodnotila nálady v EU v krizovém období. A zjistila dvě věci. Podpora tradičních stran slábne ve prospěch výrazných euroskeptiků. Český národ pak patří k těm nejskeptičtějším. Tři pětiny Čechů, Moravanů a Slezanů vidí v EU spíše rizika. Informuje o tom server Česká pozice.

Češi jsou skeptiky Evropy. Nikde jinde se prý EU nevěří méně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Evropské unie

Ve Španělsku, Švédsku, v České republice, na Slovensku, ve Francii, v Německu, v Itálii a v Nizozemí se uskutečnil průzkum, jehož cílem bylo zjistit, jaké jsou nálady obyvatelstva. Ukázalo se, že Češi vidí v EU spíše rizika než šance k dalšímu růstu. Myslí si, že ekonomická a sociální politika mají zůstat v rukou národních států.

Ve srovnání se sedmi zmíněnými zeměmi je však Česká republika v něčem specifická. Značně skepticky se k EU staví i nemalá část našich politických elit. Nevěří totiž, že Evropa dokáže najít společnou odpověď na uprchlíky. To platí jak o Češích, tak o Slovácích. Policy Matters také připomíná, že v Česku a na Slovensku prakticky žádní uprchlíci nejsou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tajemný účet šel po Rakušanovi. Pak proti němu zasáhl Seznam

8:11 Tajemný účet šel po Rakušanovi. Pak proti němu zasáhl Seznam

Začalo to odkrýváním miliardových armádních a policejních zakázek, teď se rozhořela otevřená „válka …