Češi lžou, udeřil Tomáš Krystlík

17. 7. 2018 13:48

Česko-německý spisovatel a žurnalista Tomáš Krystlík, který se dlouhodobě zaměřuje na otázku československých dějin a speciálně českoněmeckých vztahů, včetně poválečného vysídlení Němců z pohraničí, napsal na web ParlamentníchListů.cz pojednání o tom, že prý vysídlení Němců nepřišlo na podnět západních spojenců. Ti to prý prezidentu Benešovi dokonce rozmlouvali.

Češi lžou, udeřil Tomáš Krystlík
Foto: Youtube.com
Popisek: Česko-německý spisovatel a žurnalista Tomáš Krystlík, autor množství článků a esejí, zaměřených na otázky československých dějin, česko-německých vztahů a vysídlení německého obyvatelstva ze Sudet po druhé světové válce
reklama

„Čeští historici se snaží zamaskovat skutečnost, že ČSR začala vyhánět své Němce bez svolení spojenců a snaží se tak postupimské konferenci dodat v otázce transferu Němců většího významu lživým tvrzením, že jejím výsledkem byla Postupimská dohoda, aby vina za vyhánění byla sňata z beder Čechů. Výstupem konference byl ale pouze protokol o jednání, postupimská smlouva nebo dohoda tudíž neexistuje. Kdyby se jednalo o platnou mezinárodní smlouvu nebo dohodu, musela by být jako taková ratifikována parlamenty USA, Velké Británie, SSSR a zařazena do sbírky zákonů nebo mezinárodních smluv oněch států, což se nestalo. Nicméně se v ČR dodnes zcela nepravdivě tvrdí, že „se spojenci v Postupimi dohodli a nařídili nám Němce odsunout“. Faktem je, že nic takového spojenci v Postupimi nedohodli,“ píše Krystlík.

Anketa

Je dobře, že se Donald Trump snaží vyjít s Vladimirem Putinem, i když mu za to v USA nadávají?

98%
2%
hlasovalo: 15688 lidí

Podle Krystlíka objasnil vznik myšlenky na vyhnání Němců sám tehdejší prezident Edvard Beneš. „‚Rozhodli jsme se pro odsun našich Němců do Říše. Spojenci nám toto stanovisko mezinárodně potvrdili.‘ Z jeho slov plyne, že Češi začali vyhánět Němce bez svolení spojenců, protože ‚rozhodli jsme se‘ předchází větě ‚spojenci nám to potvrdili‘. Z textu protokolu Postupimské konference ale vůbec neplyne, že tehdy již probíhající československé vyhánění Němců spojenci Československu ‚potvrdili‘,“ popisuje Krystlík. Beneš podle něj lhal.

Půvdní text ZDE

Krystlík zmiňuje, že první návrh na vysídlení německého obyvatelstva z ČSR vznesla exilová vláda již v roce 1944. Počet vysídlených se v rámci požadavku pohyboval mezi jedním a čtvrt milionem a dvěma miliony. U zbytku Němců prý mělo dojít k přenárodnění. „S tímto záměrem však tvrdě narazila u britských vládních míst, která veřejnou proklamaci o takovém potrestání nevinných považovala za nepřijatelnou,“ píše Krystlík.

Fotogalerie: - Ruská propaganda

Výstava Ruská propaganda kontroverzního ruského um...
Výstava Ruská propaganda kontroverzního ruského um...
Výstava Ruská propaganda kontroverzního ruského um...
Kontroverzní ruský umělec Vasja Ložkin
Výstava Ruská propaganda kontroverzního ruského um...
Kontroverzní ruský umělec Vasja Ložkin

Tomáš Krystlík rovněž připomenul, že odsun Němců se po válce kromě ČSR odehrál také v Polsku, v Jugoslávii a v Maďarsku. Další státy prý Němce nevyháněly, i v rámci SSSR byli pouze přesouváni z místa na místo. „Z Holandska musely odejít necelé čtyři tisíce Němců z přibližně 120-170 tisíc v zemi. Rumunsko taktéž své Němce nevyhánělo, ale bránilo v návratu těm, kteří předtím sami opustili zemi. V Polsku se hlavně jednalo o transfer milionů Němců připadlých po válce i s původně německým územím pod polskou správu, Němci z předválečného Polska většinou uposlechli příkazu a odešli již předtím s ustupujícím Wehrmachtem. Své Němce nevyhnali Dánové, Belgičané, Francouzi, Rumuni, Italové. Itálie dokonce odešlým za války do Říše vracela beze všeho občanství, a například v Alsasku a Lotrinsku bylo po válce léta běžné, že do radnic chodili němečtí vojáci v otrhaných uniformách vracející se ze zajetí a úřady jim beze všeho, pokud byli před válkou francouzskými občany, vystavovaly nové francouzské dokumenty,“ popisuje Krystlík.

„Bylo by nanejvýš žádoucí, aby čeští historici po téměř třech čtvrtích století konečně začali podávat dějiny pravdivě,“ vyzývá Čechy na závěr Krystlík.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Marek Korejs
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vakcína: Lidi se hrnou! Sestra popsala Izrael. Jiný svět, 220 tisíc za den

17:49 Vakcína: Lidi se hrnou! Sestra popsala Izrael. Jiný svět, 220 tisíc za den

Paní Martina Palátová, zdravotní sestra žijící v Izraeli, popsala své zkušenosti s očkováním v žido…