Češi se do manželství nehrnou. Prý nemají peníze

16.06.2012 13:09 | Zprávy

Počet sňatků v Česku neustále klesá. V roce 1995 si řeklo své ano 54 965 párů, vloni to bylo jenom přes 45 tisíc. Hlavním důvodem neustálého poklesu je prý nedostatek financí.

Češi se do manželství nehrnou. Prý nemají peníze
Foto: Hans Štembera
Popisek: Chudoba, ilustrační foto.

Deník Právo uvádí, že například na pořízení bytu o rozloze 70 metrů čtverečních vydělává Čech s průměrným příjmem, kdyby nejedl a neměl jiné výdaje, celých sedm let, avšak na průměrný plat nedosáhnou ani dvě třetiny zaměstnanců.

Drahé bydlení a nákladná výchova dětí

Dle výzkumu společnosti Deloitte si nejrychleji na srovnatelný byt vydělají v Evropě Dánové, a to za 2,4násobek svého ročního platu. Francouzi jsou na tom hůře než Češi a byt pořídí za 9,1násobek svém roční mzdy. Britové jsou na tom přibližně stejně jako Češi.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lukáš Petřík

Mír

Dobrý den, myslíte si, že je reálné, že válka skončí mírem a Ukrajina nepřijde o žádnou část svého území? Bylo by to tak správně, ale není to nereálné?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nezasloužíte si.“ Dana Drábová se odmlčí. Toto vzkázala Čechům

19:35 „Nezasloužíte si.“ Dana Drábová se odmlčí. Toto vzkázala Čechům

Radiační situace na Ukrajině zůstává normální. Hlásí jaderná inženýrka Dana Drábová. Kromě pravideln…