Češi se vyslovili: Největší hrozbou pro ČR je organizovaný zločin

9. 12. 2013 17:20

Největší hrozbou pro mír a bezpečnost České republiky označují Češi mezinárodní organizovaný zločin. Shodlo se na tom 63 procent dotázaných.

Češi se vyslovili: Největší hrozbou pro ČR je organizovaný zločin
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní zásah, ilustrační foto

Na dalších místech stojí působení teroristických skupin či jednotlivců a světové ekonomické krize (53 procent dotázaných). Vyplývá to z výsledků aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Naopak necelá třetina dotázaných považuje organizovaný zločin za malou hrozbu a šest procent jej za hrozbu dokonce nepovažuje. Jako malou hrozbu vnímá terorismus 35 dotázaných a za žádnou hrozbu ho považuje necelá desetina občanů Česka. Světovou hospodářskou krizi vnímá jako malou hrozbu rovněž 35 procent dotázaných a sedm procent za žádnou.

Za velkou hrozbu "surovinovou krizi" označila více než 35 procent a za malou hrozbu 46 procent dotázaných. Velmi ohroženi přírodními katastrofami se cítí 42 procent lidí, epidemiemi necelá třetina a válkami necelá pětina.

Uprchlíky z jiných zemí, ani cizince žijící na území ČR většina populace za velkou hrozbu pro bezpečnost nepovažuje. Podobně jsou hodnoceny krajně pravicové a krajně levicové skupiny. Nejmenší hrozbu pro bezpečnost republiky z pohledu veřejnosti představuje činnost cizích zpravodajských služeb, pouze 18 procent dotázaných je považuje za velkou hrozbu.

Průzkumu, který se konal od 11. do 18. listopadu, se zúčastnilo 981 lidí starších 15 let.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pas, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejnoprávní redaktor rozpálil fanoušky Ester Ledecké do běla. A pokračuje v kritice i po jejím olympijském zlatu

18:11 Veřejnoprávní redaktor rozpálil fanoušky Ester Ledecké do běla. A pokračuje v kritice i po jejím olympijském zlatu

Redaktora z ČRo Miroslava Bureše stále rozčiluje to, že česká reprezentantka ve snowboardu a v alpsk…