Česká ekonomika je na tom hůř a hůř, myslí si občané

27.09.2012 20:52

Češi stále pesimističtěji hodnotí ekonomickou situaci své země. Zatímco jako dobrou ji vnímá jen šest procent dotázaných, jako špatnou či velmi špatnou ji v zářijovém šetření Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) označilo 70 procent dotázaných. Necelá čtvrtina lidí hodnotí ekonomickou situaci Česka neutrálně.

Česká ekonomika je na tom hůř a hůř, myslí si občané
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.

Z časového srovnání vyplývá, že proti předchozímu šetření z června 2012 se zvýšil podíl negativního hodnocení ekonomické situace o tři procentní body. Aktuální hodnocení je zároveň zřetelně horší než před rokem, kdy podíl kritického hodnocení byl celkově o osm procentních bodů nižší.

"Významné zhoršení hodnocení můžeme pozorovat i v porovnání s počátkem tohoto roku, v delším časovém horizontu pak lze vidět přes drobné fluktuace jasný trend postupného zhoršování hodnocení ekonomické situace od počátku roku 2011. Aktuální výsledky se přitom již významně neliší od historicky nejkritičtějšího hodnocení zaznamenaného v březnu 2010, v období, kdy vrcholila recese vyvolaná světovou finanční krizí a s ní spojenou recesí," komentovali výsledky autoři průzkumu.

Optimističtější jsou Češi v hodnocení životní úrovně vlastních domácností, kde převažuje příznivé hodnocení. Necelé dvě pětiny (37 procent) lidí mají podle vlastního vyjádření dobrou životní úroveň. Z toho pět procent ji označilo jako velmi dobrou a 32 procent spíše dobrou. Za špatnou považuje životní úroveň své domácnosti necelá čtvrtina (23 procent) Čechů, když 18 procent ji označilo za spíše špatnou a pět procent za velmi špatnou. Dvě pětiny životní úroveň charakterizují jako "ani dobrou, ani špatnou".

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalouskova pitomost. Ekonom Pikora se do poslance pustil kvůli matkám

7:15 Kalouskova pitomost. Ekonom Pikora se do poslance pustil kvůli matkám

Ekonom Vladimír Pikora má za to, že lidstvu chtějí vládnout bezdětné ženy. Vychází přitom z opakovan…