Česká televize byla zrušena. Přijďte se podívat

05.02.2020 14:24 | Zprávy
autor: kas

Knihu Jaroslava Kmenty mohou jeho příznivci nejen číst a poslouchat, ale nyní i vidět naživo. Divadelní soubor z Prahy ji nacvičil za 14 dní. A organizátor Milionu chvilek už jejich dílo pochválil. Ale to není všechno, o čem divadelníci hrají. Mají i hru o tom, jak ČT a ČRo byly zavřeny a zbylo jen jediné rádio.

Česká televize byla zrušena. Přijďte se podívat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vůz České televize

Je to už nějaká doba, co investigativní novinář Jaroslav Kmenta vydal svou knihu Boss Babiš. Ovšem nedávno se knize dostalo divadelního zpracování. 22. ledna uvedlo Divadlo RePublika hru stejného názvu.

Divadlo RePublika „sídlí“ v prostorách Rock café na Národní třídě a definuje se jako satirické divadlo „o věcech veřejných nejen pro pražskou kavárnu“. Divadelníci podle svého vyjádření tvoří satirická představení, „v nichž hodlají, zásadně s humorem, nahlížet na současnou situaci ve společnosti“.

O uvedení hry Boss Babiš už informovaly Novinky.cz. Kmentovi se záměr jeho knihu zdivadelnit eveidentně líbil. „První setkání s panem Jaroslavem Kmentou bylo velice příjemné. Překvapilo nás, jak se rozpovídal a jak se mu zalíbil koncept, který jsme mu přednesli. Následovalo několik setkání, na kterých jsme si povídali o všech okolnostech, za kterých kniha vznikala. Jan Nosek Novák, který předlohu dramatizoval, přicházel se spoustou otázek, na které pan Kmenta nadšeně odpovídal a přicházel i s informacemi, které se do knihy nevešly,“ uvedl ředitel Divadla RePublika Jan Julínek. Problémem prý ale bylo, jak knihu, obsahující výčty firem Andreje Babiše, převést do satirického formátu. Za Kmentova přispění se to však divadelníkům, jak říkají, podařilo.

„Filmaři se drží zpátky a nemají odvahu... Jedině Divadlo RePublika má ‚gule‘. A nebojí se zaklekávání. Tak jsem jim dal zelenou pro umělecké ztvárnění Bosse Babiše. Těším se. A doufám, že z toho bude zelenej i Babiš,“ zadoufal Kmenta, když oznámil, že dal svolení se zdivadelněním.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…