Česká televize ustřihla Michala Davida. Ale to nebylo kvůli němu, tvrdí

20. 10. 2018 20:02

Česká televize v přímém přenosu odvysílala rozlučku s kariérou tenisty Radka Štěpánka. Té se účastnil i zpěvák, jehož hity zná snad každý – Michal David. Když přišlo na řadu jeho pěvecké vystoupení, mnoho z něj diváci však neměli, veřejnoprávní televize jej po pár tónech utnula. Podle jejího pozdějšího vyjádření byly místo toho zajimavější sportovní příspěvky připomínající kariéru tenisty. Diváci si ale všímají různých podivností. Informaci zvěřejnil server Blesk.cz.

Česká televize ustřihla Michala Davida. Ale to nebylo kvůli němu, tvrdí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova zpravodajství České televize

Michal David jako jeden z mnoha celebrit přišel ve čtvrtek do O2 areny podpořit tenisovou legendu Radka Štěpánka a poctít jej svou pěveckou vložkou. Ovšem z té v televizi téměr nic nezaznělo. Po chvíli totiž jeho vystoupení komentátoři utnuli a nasadili místo toho sportovcův medailonek. Co konkrétně se v tu dobu dělo na kurtu v O2 areně, který se na několik minut proměnil v pódium pro Michala Davida, vědí tak jen diváci, kteří tam byli přítomni. 

Česká televize pak přišla s vysvětlením, že Davidovo vystoupení bylo zkrátka nesportovní. Rozhodně se podle jejího vyjádření nejednalo o útok přímo na Davida a nešlo ani o snahu o cenzuru. „Dramaturgie přenosu rozlučky byla v kompetenci České televize, která avizovala, že přímý přenos doplní sportovními příspěvky, jež ilustrují bohatou profesionální kariéru tenisty a odpovídají sportovní povaze programu, který přenos vysílal,“ zdůvodnila mluvčí ČT Karolína Blinková.

Pravdou je, že rozlučku se sportovcem vysílal ČT sport, takže diváci by takové vysvětlení přijmout mohli. Ovšem zvláštní jím na celém vysílání přišlo to, že zmíněný desetiminutový dokument, který zhlédli místo zpěvákova vystoupení, pak ve zkrácené verzi se pozdějí na obrazovce opět opakoval, informoval server Blesk.

Na to pak mluvčí televize argumentovala, že příspěvky nebyly identické. „Příspěvků bylo v průběhu večera zařazeno více a nebyly totožné. Vámi zmiňovaný se lišil stopáží,“ uvedla.  

Objevují se tak spekulace, zda šlo pouze o organizační chybu, o skutečně plánované odvysílání, či v tom nějakou roli hraje „skandál“ ohledně státních vyznamenání. Jméno českého hitmakera Michala Davida se totiž v posledních dnech skloňuje především v souvislosti s tím, že figuruje na seznamu státních vyznamenání, která udělí prezident Miloš Zeman 28. října.

Původní text ZDE

Prezident si zpěváka považuje za to, jakou radost svou tvorbou šíří a že zpívá milionům lidí. Takové vyjádření vzbudilo u jeho odpůrců pořádný poprask. Někteří hovoří o tom, že Zeman tímto vyznamenáním znesvětí sté výročí vzniku Československa, jelikož pro mnohé je David synonymem socialismu.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Žhavé vysílání: Umělec Jan Kraus nakousl politiku. „Víš prd“, odpověděli mu

10:04 Žhavé vysílání: Umělec Jan Kraus nakousl politiku. „Víš prd“, odpověděli mu

Kardinál Duka prohrál soudní spor a brněnské divadlo se mu nemusí omlouvat za hru s muslimkou znásil…