Česká žurnalistika jako švihlá parodie. Novinářka psala Ovčáčkovi kvůli Robinsonovi, ten už se neudržel

05.04.2019 15:19

Novinářka Deníku N Barbora Janáková položila dotaz hradnímu mluvčímu Jiřímu Ovčáčkovi. A ten si začal z dámy tropit žerty.

Česká žurnalistika jako švihlá parodie. Novinářka psala Ovčáčkovi kvůli Robinsonovi, ten už se neudržel
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Ovčáček

Českou politickou scénou hýbe kauza krajně pravicového aktivisty Tommyho Robinsona, který měl vystoupit na konferenci Rodina a její práva v 21. století. Konferenci svolali nezávislá senátorka Jitka Chalánková, bývalá členka TOP 09, a poslanec ANO Milan Pour. Chalánková později účast na konferenci odřekla.

Poslanec Pour se prý nijak zvlášť nešířil s tím, že by měl na konferenci vystoupit i kontroverzní britský aktivista Tommy Robinson, ale Deníku N potvrdil, že je to pravda. Radikální aktivista má na triku napadení, podvody a pohrdání soudem. Sám se prezentuje především jako velký kritik islámu, který se nebojí poukazovat na to, co všechno si muslimové údajně dovolují provádět na britské půdě.

Když zpráva o příchodu Tommyho Robinsona proletěla médii, Pour si posteskl, že se ocitl pod velkým tlakem a nakonec se rozhodl celou konferenci zrušit.

Novinářka Deníku N Barbora Janáková se Ovčáčka zeptala, zda se s Robinsonem sejde prezident republiky Miloš Zeman. Hradní mluvčí odpověděl na otázku otázkou, když v žertu odepsal, zda má na mysli románového Robinsona Crusoe. Konverzaci s novinářkou poté uveřejnil na sociální síti Facebook a doplnil, že mu česká žurnalistika začíná připomínat „švihlou parodii“.

Hnutí Svoboda a přímá demokracie tvrdí, že byl Tommy Robinson umlčen i v České republice.