Česko je primitivní, přilétlo ze Slovenska. Do národa si kopl i Jaromír Štětina

30.01.2018 6:42

Server Echo24 přinesl komentář šéfredaktora slovenského týdeníku Týždeň Štefana Hríba s pohledem na české prezidentské volby. A svůj názor sdělil také europoslanec Jaromír Štětina (TOP 09).

Česko je primitivní, přilétlo ze Slovenska. Do národa si kopl i Jaromír Štětina
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Europoslanec Jaromír Štětina salutuje

Hríb ve svém textu mimo jiné píše, že Česko má moc rád, a i proto mu nepřál duo Babiš–Zeman. „Dvoje svobodné volby však rozhodly, že právě tito dva budou kazit nejen Česko, ale i střední Evropu,“ podotkl Hríb a zanalyzoval, co podle něj o Zemanově vítězství rozhodlo.

Anketa

Chcete, aby Zeman jmenoval Babiše premiérem i napodruhé?

89%
11%
hlasovalo: 7510 lidí

Mimo jiné to byla, jak tvrdí, slabší nabídka na druhé straně. „Profesor Drahoš působil kultivovaně, ale byl příliš opatrný a neměl odvahu a jiskru, kterými by víc rozhýbal celé Česko,“ sdělil s tím, že se znovu rovněž ukázala krize české demokratické veřejnosti.

„Rozhodla též plebejskost mimopražského Česka. Mýtus o prozápadním a reformním Česku, který v prospěch rozdělení Československa živil Václav Klaus, je v troskách. Česko je – a to dlouhodobě – spíš ustrašené, sobecké a uzavřené do sebe. A je i překvapivě primitivní,“ píše Hríb.

Anketa

Věříte Milanu Chovancovi, že upřímně podporuje prezidenta Zemana?

hlasovalo: 9414 lidí

Původní text ZDE

Pro Česko považuje za katastrofu trojici Zeman, Babiš a lídr SPD Tomio Okamura. Podle něj je to srovnatelná katastrofa pro Česko, jakými byly vlády Mečiara, Sloty a Ľuptáka či tria Fico, Mečiar, Slota.

„Zemanovo vítězství se zrodilo na šíření lži a strachu. A nejde jen o virtuální uprchlíky. Po Babišovi jde o další triumf technologie chladné moci, odstřižené od faktů a zájmů země. Dívat se na manipulace televize Barrandov a zkrocenost babišovských médií znamenalo vrátit se před rok 1989. Stav, kdy se z výsledku víc těší Moskva a Peking než Praha, je blízký vlastizradě. Tu však nespáchali politici, ale národ,“ uzavřel Hríb s tím, že toto je dnes a může začít poctivá léčba.

K výsledkům voleb se vyjádřil i europoslanec Jaromír Štětina (TOP 09). „Ve chvílích, kdy vyhrál Zeman, jsem dostal email od Chodorkovského. Ruské prezidentské volby dopadnou podobně, zvítězí Putin, Zemanův favorit. Genofond ruského národa je poškozen silněji než genofond národa českého. Úcta Rusům, kteří se pseudodemokracii dokážou postavit,“ poznamenal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Držkopád Klause ml! Okamura vstává z popela. Babiš jasně v čele... Nová čísla

11:34 Držkopád Klause ml! Okamura vstává z popela. Babiš jasně v čele... Nová čísla

Nejnovější volební prognóza neziskového ústavu STEM nepotěší Václava Klause mladšího. Poté, co jej v…