Česko na Ukrajinu dopravilo tunu zdravotnického materiálu

06.09.2014 6:06

Do Kyjeva dnes večer dorazila tunová zásilka zdravotnického materiálu pro Ukrajinský červený kříž, kterou financovalo české Ministerstvo zahraničí. ČTK o tom informoval tiskový odbor ministerstva, podle něhož bude v následujících týdnech z Česka na Ukrajinu vypravena další zdravotnická pomoc.

Česko na Ukrajinu dopravilo tunu zdravotnického materiálu
Foto: plus.google.com
Popisek: Prezident Ukrajiny Petro Porošenko

Obvazový a další zdravotnický materiál, který zajistil Český červený kříž, využijí podle české diplomacie ukrajinští zdravotníci při ošetřování akutních popálenin a dalších těžkých zranění civilních obyvatel z východu Ukrajiny. „Když jde o životy a zdraví, je naší povinností pomáhat. Do této konkrétní snahy pomoci patří i nákladní automobil, který dnes dorazil do Kyjeva po střechu naložený zdravotnickým materiálem," uvedl k humanitární dodávce ministr zahraničí Lubomír Zaorálek.

Česká vláda letos na pomoc Ukrajině schválila 50 milionů korun

V nejbližší době budou podle ministerstva z jeho rozpočtu zakoupeny také dýchací přístroje pro umělou plicní ventilaci pro nemocnice v Dněpropetrovsku a v Charkově na východě Ukrajiny. V následujících týdnech pak Černínský palác vypraví další zásilku zdravotnického materiálu pro Ukrajinský červený kříž.

Česko prostřednictvím své ambasády v Kyjevě a ve spolupráci s tamní misí Úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky rovněž připravuje pomoc pro Ukrajince, kteří kvůli konfliktu na východě země museli opustit své domovy. Praha jim podle Ministerstva zahraničí chce pomoci se zajištěním základních potřeb během blížící se zimy.

„Jakmile to situace dovolí, ČR bude připravena podílet se i na obnově škol a zdravotnických zařízení," dodal Zaorálek.

Česká vláda letos na pomoc Ukrajině schválila 50 milionů korun. V rámci projektu Medevac už Česko přijalo na léčení na čtyři desítky Ukrajinců zraněných při potlačování protestů v Kyjevě a na konci června vláda schválila možnost přivézt na hospitalizaci dalších deset zraněných z východu Ukrajiny. Ministr obrany Martin Stropnický tento týden naznačil, že Praha zvažuje pomoc poraněným ukrajinským vojákům. Zdravotnický materiál pro východoukrajinské nemocnice vezl s sebou Zaorálek už v létě při své cestě na Ukrajinu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk, mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Trapný.“ „To jste tak hloupí?“ Ajaj. SPOLU vystřelilo do Babiše. Jenže tohle se obrátilo

16:30 „Trapný.“ „To jste tak hloupí?“ Ajaj. SPOLU vystřelilo do Babiše. Jenže tohle se obrátilo

Koalice SPOLU v čele s ODS obvinila premiéra Babiše z toho, že zdražuje chleba, pivo, pleny i cihly.…