Česko pošle do Arménie jako pomoc roušky a rukavice

21.11.2020 6:30

Česko pošle do Arménie 100.000 roušek a 43.000 ochranných rukavic. Vyplývá to z dokumentu, který na dnešním zasedání schválila vláda. Arménie požádala o pomoc prostřednictvím Evropské unie v souvislosti se zhoršením epidemie stavu covidu-19. Do země by měla materiál dopravit armáda v úterý.

Česko pošle do Arménie jako pomoc roušky a rukavice
Foto: Repro Facebook
Popisek: Ministr vnitra Jan Hamáček
reklama

Dar probíral tento týden Ústřední krizový štáb, na dnešním zasedání vlády ho pak po dohodě s obranou předkládal ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Podle dokumentu pošle Česko do Arménie roušky a ochranné rukavice v celkové hodnotě přibližně 1,07 milionu korun. Dopravu a doprovod k zabezpečení předání obstará armáda 24. listopadu.

Arménie, která podporovala v posledních týdnech separatistický region Náhorní Karabach v konfliktu s Ázerbájdžánem přes pozemní koridor, zaznamenala v říjnu prudký nárůst případů nákazy koronavirem. Stejně tak se epidemie šířila přímo v místě konfliktu.

Boje o Náhorní Karabach, které se rozhořely 27. září, byly označovány za nejtvrdší od války na počátku 90. let, kdy Náhorní Karabach i přilehlá území ovládli tamní Arméni za podpory Arménie. O valnou část enklávy v nynějších bojích přišli.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš řádil, jako ještě nikdy: Někdo se mi stále posmívá. Všichni volali PES, PES. Techte Mechtle, lidi z Chorvatska. Nepříšli s čísly

21:37 Babiš řádil, jako ještě nikdy: Někdo se mi stále posmívá. Všichni volali PES, PES. Techte Mechtle, lidi z Chorvatska. Nepříšli s čísly

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes předstoupil před Sněmovnu, aby pohovořil o nouzovém stavu a požádal …