Česko zastavuje lety z Běloruska a do Běloruska

26.05.2021 10:54

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek z ČSSD a vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) oznámili, že Česko zastavuje lety do Běloruska a z Běloruska. Jde o výraz protestu proti tomu, že běloruský diktátor Alexandr Lukašenko přinutil přistát stroj soukromé společnosti Ryanair v Bělorusku a nechal v něm zatknout opozičního novináře. Ostatní cestující mohli poté pokračovat.

Česko zastavuje lety z Běloruska a do Běloruska
Foto: repro Facebook, BR
Popisek: Karel Havlíček, místopředseda vlády, ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy

Bezpečnostní rada státu rozhodla, že zastaví lety z Běloruska a do Běloruska.

 „V reakci na vynucené přistání letu Ryanair v Minsku rozhodla Bezpečnostní rada státu, že pozastavujeme provoz letecké společnosti Belavia přes český vzdušný prostor,“ oznámil na tiskové konferenci Karel Havlíček do kamer České televize.

Poslední let bude odbaven ve středu, páteční a nedělní už nebudou. Jde o reakci na armádou vynucené přistání letadla Ryanair v Minsku, kde byl zatčen opoziční novinář Raman Pratasevič.

Společnost Belaviaje je jediná letecká společnost, která realizuje lety z Běloruska do České republiky a zpět. Pokud někdo bude chtít cestovat mezi těmito dvěma zeměmi po zastavení letů, bude muset využít autobusovou dopravu.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Nemyslíte, že to váš kolega Kalousek vystihl přesně? Nebo v čem nemá pravdu?

,,Nezoufejme. Od 1. června benzin zlevní až o 1,50 Kč/l, protože “sněmovna myslí na lidi” a na čtyři měsíce snížila spotřební daň. Od 1. října benzin tedy benzin opět o 1,50 Kč/l zdraží, ale to už bude po volbách. Marně pátrám po nějakém ještě hloupějším zásahu do spotřební daně, než se povedl nám, ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Asi bych to neměl říkat... Lékař o Ukrajincích na pohotovosti

21:22 Asi bych to neměl říkat... Lékař o Ukrajincích na pohotovosti

PUBLICISTIKA, NÁZOR Externí spolupracovník ParlamentníchListů.cz měl tu smůlu, že se v posledním měs…