Český a slovenský prezident dnes v Terezíně uctí památku obětí holokaustu

26.01.2015 6:24

Prezident Miloš Zeman dnes odpoledne spolu se svým slovenským protějškem Andrejem Kiskou položí věnce v Terezíně a uctí tak památku obětí holokaustu. Kiska je jedním ze dvou zahraničních prezidentů, kteří by se českých připomínek holokaustu měli zúčastnit. Svou účast potvrdil také bulharský prezident Rosen Plevneliev.

Český a slovenský prezident dnes v Terezíně uctí památku obětí holokaustu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident ČR Miloš Zeman přijal prezidenta SR Andreje Kisku na Pražském hradě

Hlavní program se v Terezíně uskuteční v úterý, na které připadá sedmdesáté výročí osvobození koncentračního tábora v Osvětimi. Zúčastní se ho mimo jiné předseda sněmovny Jan Hamáček (ČSSD), slavný britský oscarový herec Ben Kingsley či více než 90 českých přeživších holokaustu.

Kiska má speciální program, aby stihl úterní pietu přímo v Osvětimi. Kvůli ní do Česka z pozvaných 14 hlav států nedorazí prezidenti Polska, Francie, Německa nebo Rakouska. Z nejvyšších představitelů vítězných mocností druhé světové války nedorazí ani prezident USA Barack Obama, ani šéf Ruska Vladimir Putin. Rusko má zastupovat místopředseda horní parlamentní komory Iljas Umachanov.


 

reklama

autor: vam, čtk

Mgr. Renáta Zajíčková byl položen dotaz

reforma školství

Paní Zajíčková, vážím si toho, že jste se jako jedna mála postavila za učitele. A sama to zmiňujete, že reformy měly začít už dávno a já se ptám, proč nezačaly? Co vám v tom brání? A máte vůbec plán, jak zvýšit nejen úroveň školství jako takovou, ale i platy ve školství?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Psali Pavlovi i Fialovi. Nic. 14 tisíc zemědělců dnes „táhne na Prahu”

4:44 Psali Pavlovi i Fialovi. Nic. 14 tisíc zemědělců dnes „táhne na Prahu”

Stovky zemědělských podniků z celé země se sjednotily pod jedním praporem a především mezi sebou dal…