Český voják zraněný v Afghánistánu je dál ve vážném stavu

09.07.2014 10:07

Zdravotní stav českého vojáka, který byl zraněn při úterním útoku Talibanu v Afghánistánu, je nadále vážný, ale stabilizovaný. Má za sebou dvě náročné operace a podle odhadu vedoucího českého zdravotního týmu v Afghánistánu zůstane v tamní nemocnici ještě minimálně deset až 14 dnů. Uvedl to náčelník generálního štábu Petr Pavel před schůzkou s premiérem Bohuslavem Sobotkou a ministrem obrany Martinem Stropnickým.

Český voják zraněný v Afghánistánu je dál ve vážném stavu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na Vítkově slavnostně nastoupily jednotky Armády ČR po návratu z Afghánistánu. Vojáci obdrželi vyznamenání z rukou ministra obrany Vlastimila Picka a náčelníka generálního štábu AČR Petra Pavla

Pavel šel informovat premiéra a ministra obrany o stavu zraněného vojáka a o aktuální situaci v Afghánistánu, kde se nedaleko základny Bagrám na východě země v úterý odpálil sebevražedný atentátník a zabil čtyři české vojáky a jednoho zranil.

Zraněný devětatřicetiletý rotmistr byl po bezprostředním ošetření na místě převezen do americké vojenské nemocnice na základně Bagrám. Pavel dnes uvedl, že je stále ve velmi vážném stavu na to, aby byl schopen převozu, přesto vykazuje mírnou prognózu ke zlepšení.

Při výbuchu zahynulo podle české armády také sedm afghánských civilistů včetně jednoho dítěte. Asistenční mise OSN v Afghánistánu nicméně uvádí, že kromě českých vojáků zahynulo nejméně 12 civilistů včetně deseti dětí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama

Další články z rubriky

Lidé, kteří demonstrují proti Babišovi, si slibují rychlý efekt. Jenže... Analytik řekl, kde v jejich uvažování je chyba

20:38 Lidé, kteří demonstrují proti Babišovi, si slibují rychlý efekt. Jenže... Analytik řekl, kde v jejich uvažování je chyba

Politický analytik Jan Herzmann se vyjádřil pro server info.cz a moderátora Pavla Štrunce mimo jiné …