Čeští ministři dnes jedou do Polska na jednání s tamní vládou

08.04.2016 6:20

Členové české vlády dnes ve Varšavě absolvují mezivládní jednání se zástupci polského kabinetu. S premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) ráno do Polska zamíří osm ministrů. Hlavním tématem konzultací bude rozvoj přeshraniční dopravní infrastruktury, spolupráce v obraně a bezpečnosti v rámci visegrádské skupiny nebo agenda summitu NATO, který se uskuteční ve Varšavě v červenci.

Čeští ministři dnes jedou do Polska na jednání s tamní vládou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

V oblasti dopravní infrastruktury by se mělo hovořit především o propojení dálnice D11 z Prahy do Hradce Králové s polskou rychlostní komunikací S3, která bude pokračovat až k Baltskému moři, ale i o modernizaci polské části železniční trati z Ostravy do Katovic. Mezi tématy jsou i společné priority ve Visegrádské skupině nebo agenda červencového summitu NATO ve Varšavě.

Sobotka chce s premiérkou Beatou Szydlovou projednat i možnou společnou reakci na středeční návrhy Evropské komise v oblasti azylového systému. Ministři by se po jednáních měli také setkat s krajany, navštívit muzeum Varšavského povstání či položit kytici u pamětní desky bývalého prezidenta Lecha Kaczyńského, který zahynul při leteckém neštěstí v roce 2010.

S polskou vládou budou čeští ministři v obdobném formátu jednat už počtvrté. První konzultace se uskutečnily v roce 2011 v Praze, následovala schůzka o dva roky později ve Varšavě, naposledy se kabinety setkaly v Česku loni v dubnu. Česká vláda se pravidelně setkává také se slovenským a izraelským kabinetem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Merkelová bude šílet. Poddanský nárůdek! Směrem od Klause zazněla drsná slova

14:19 Merkelová bude šílet. Poddanský nárůdek! Směrem od Klause zazněla drsná slova

Analytik a archivář PhDr. Aleš Valenta z Institutu Václava Klause napsal na webu Neviditelný pes člá…