Čeští ministři dnes jedou do Polska na jednání s tamní vládou

08.04.2016 6:20

Členové české vlády dnes ve Varšavě absolvují mezivládní jednání se zástupci polského kabinetu. S premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) ráno do Polska zamíří osm ministrů. Hlavním tématem konzultací bude rozvoj přeshraniční dopravní infrastruktury, spolupráce v obraně a bezpečnosti v rámci visegrádské skupiny nebo agenda summitu NATO, který se uskuteční ve Varšavě v červenci.

Čeští ministři dnes jedou do Polska na jednání s tamní vládou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka
reklama

V oblasti dopravní infrastruktury by se mělo hovořit především o propojení dálnice D11 z Prahy do Hradce Králové s polskou rychlostní komunikací S3, která bude pokračovat až k Baltskému moři, ale i o modernizaci polské části železniční trati z Ostravy do Katovic. Mezi tématy jsou i společné priority ve Visegrádské skupině nebo agenda červencového summitu NATO ve Varšavě.

Sobotka chce s premiérkou Beatou Szydlovou projednat i možnou společnou reakci na středeční návrhy Evropské komise v oblasti azylového systému. Ministři by se po jednáních měli také setkat s krajany, navštívit muzeum Varšavského povstání či položit kytici u pamětní desky bývalého prezidenta Lecha Kaczyńského, který zahynul při leteckém neštěstí v roce 2010.

S polskou vládou budou čeští ministři v obdobném formátu jednat už počtvrté. První konzultace se uskutečnily v roce 2011 v Praze, následovala schůzka o dva roky později ve Varšavě, naposledy se kabinety setkaly v Česku loni v dubnu. Česká vláda se pravidelně setkává také se slovenským a izraelským kabinetem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: spa
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nějaká soudružka se rozhodla, že ví, co je dobré, aniž by se ptala... Šichtařová vyrazila proti „dobrovolné“ směrnici EU

17:42 Nějaká soudružka se rozhodla, že ví, co je dobré, aniž by se ptala... Šichtařová vyrazila proti „dobrovolné“ směrnici EU

Známá ekonomka Markéta Šichtařová se vyjádřila na svém blogu na serveru iDnes.cz k tématu povinné ro…