Bezpečnostní experti připouštějí, že pokud by teroristé skutečně chtěli provést podobný útok jako na pařížskou redakci Charlie Hebdo, mají k dispozici bezpočet cílů, které žádný stát na světě není schopen ochránit.
Ministr vnitra Milan Chovanec po včerejší mimořádné schůzce s premiérem Bohuslavem Sobotkou a zástupcem bezpečnostních služeb Čechy uklidnil, že jim teď vážné nebezpečí nehrozí. „Zatím nebudeme zvyšovat bezpečnostní opatření,“ ujistil ministr.
Česká vláda a prezident, stejně jako další politici, posílají do Paříže kondolence, na mnoha českých radnicích včera jako projev solidarity vlály francouzské vlajky napůl žerdi. Teror v Paříži nicméně podnítil české politiky i k jiným projevům než těm solidárním.
Tradičním hlasatelem radikálních názorů je exposlanec Věcí veřejných Otto Chaloupka, který islám rovnou ztotožnil s terorismem a prohlásil, že jedním z viníků pařížského masakru je i francouzská vláda. V tom se v zásadě shoduje i s Dělnickou stranou sociální spravedlnosti, která se svou reakcí rovněž nečekala dlouho. Dopady jejich vyjádření jsou však v Česku minimální, alespoň měřeno počtem voličů DSSS či politické strany Republika, k níž se právě hlásí Chaloupka.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: bra