Chalupa jde ve stopách Klause, radí se s kritiky oteplování

11.05.2013 7:32

Dánský profesor Bjorn Lomborg má za to, že EU věnuje problematice globálního oteplování více pozornosti, než si zaslouží. Vědec patřící mezi nejznámější kritiky přemrštěného boje proti globálnímu oteplování však na rozdíl od exprezidenta Klause uznává, že jde o problém, který musí lidstvo řešit. Lomborgovy názory si vyslechl i šéf resortu životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS).

Chalupa jde ve stopách Klause, radí se s kritiky oteplování
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa

Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS se podle informací sobotní MF Dnes sešel s patrně nejznámějším kritikem doktríny o globálním oteplování dánským profesorem Bjornem Lomborgem, jenž dnes žije v Praze. Lomborg tvrdí, že současný boj s oteplováním je neefektivní Na rozdíl od exprezidenta Václava Klause ale uznává, že problém globálního oteplování existuje, člověk ho zhoršuje a měl by ho řešit.

Vyřaďme fosilní paliva

„Měli bychom opustit staromódní politiku dotování nespolehlivé sluneční nebo větrné energie. Místo toho bychom se měli soustředit na výzkum nových, více efektivních forem zelené technologie, abychom vyřadili fosilní paliva,“ míní Lomborg. Podle profesorova názoru je na místě např. přistoupit k přirozené klimatizaci domů prostřednictvím tzv. bílé střechy, která ochlazuje dům bez obrovské spotřeby energie

Zároveň prohlašuje, že lidstvo musí čelit i naléhavějším výzvám, než je globální oteplování. Mezi ty profesor řadí znečištění vzduchu, vody či boj s malárií nebo AIDS.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nechcete poslouchat projevy Kalouska a Fialy? Prvně jmenovaný přišel s nabídkou, jde o Babiše

15:20 Nechcete poslouchat projevy Kalouska a Fialy? Prvně jmenovaný přišel s nabídkou, jde o Babiše

Opozice hodlá vyvolat hlasování o nedůvěře vládě, pokud předseda hnutí ANO a předseda vlády Andrej B…