Chalupáře dáváme, abyste se vrátili do dětství, řekl šéf ČT Dvořák. Na internetu zatím začal masivní výsměch Kavčím horám

7. 8. 2017 9:15

Ředitel veřejnoprávní České televize Petr Dvořák poskytl rozhovor serveru Dotyk.cz, v němž mimo jiné zdůvodnil, proč televize o prázdninách připomíná staré seriály. A dočkal se reakce od právníka Tomáše Tyla a dalších diskutujících na sociální síti Facebook. Ti mu mimo jiné doporučili, které další seriály by mohla televize vysílat.

Chalupáře dáváme, abyste se vrátili do dětství, řekl šéf ČT Dvořák. Na internetu zatím začal masivní výsměch Kavčím horám
Foto: Hans Štembera
Popisek: Generální ředitel České televize Petr Dvořák

„Letní schéma funguje jinak než v ostatních částech roku. Lidé mají jiný životní, pracovní i další režim. Léto je doba, kdy televize standardně přicházejí s volnějším schématem a neuvádějí novinky. Z jednoho prostého důvodu: u televize sedí výrazně méně lidí, doba sledování je výrazně kratší než v jiných částech roku a my musíme zdroje, které máme, investovat efektivně. Řada věcí, které reprízujeme, je navíc divácky úspěšná. Je tak zřejmé, že lidé vítají, když si mohou oddechnout od běžného nacpaného televizního schématu a vrátit se třeba zpět do svého dětství,“ poznamenal Dvořák, proč o prázdninách vysílají staré seriály. 

Nevadí mu ani skutečnost, že na opakování seriálů, jakými jsou každoročně třeba Chalupáři, zaznívá poměrně silná mediální kritika. „Pro nás je v tomto směru zásadní případná divácká odezva, a ta je příznivá,“ sdělil Dvořák a obhajoval i to, proč se vysílá především „úzký profil zboží“ z přelomu sedmdesátých a osmdesátých let.  

Anketa

Myslíte, že dnešní děti v dospělosti prožijí lepší život, než dnes prožíváme my?

5%
95%
hlasovalo: 11885 lidí

„Protože další věci, které budeme chtít reprízovat a jež se vyráběly třeba v posledních šesti nebo sedmi letech, si necháváme na hlavní sezonu,“ dodal.

Původní text ZDE

„STV dnes dávala Kurosawův film Tři zločinci ve skryté pevnosti. Nikdy dřív jsem to neviděl a byl to skvělý zážitek. Ne, že by to dosahovalo úrovně ČT a jejich programů – snad mi neutekli Chalupáři, to bych vážně plakal. Nebo – co hůř?! – nějaké drama mezi primářem Blažejem a zádumčivou Inou?! Se nemůžu dočkat opakování Sanitky, skoro už zapomínám na Hanzlíkovu doktorku Houdkovou, to napětí v trojúhelníku se Zlatou Adamovskou jsem už asi 3/4 roku nezažil. Každá TV si vychovává diváka dle politické objednávky. Tak před volbama bych tam vrazil Muže na radnici, to se musí Andyho voličům líbit. Mám jen prosbu – chápu, že poplatky jsou povinné, ale nemohly by se ty moje posílat radši do Mlynskej doliny než na tantiémy komunistům na Kavky?!“ zeptal se pak v souvislosti s vysíláním České televize na sociální síti právník Tomáš Tyl. 

A rozjela se diskuze. „Osobně doporučuji Ženu pod pultem a Okres na severu, případně měli už dávno dávat Plechovou kavalerii, dokud byly žně. S tím trestuhodně ČT zaváhala,“ napsal pod příspěvkem jeden z diskutujících.

„Dlouho neběžel Poručík Petr, ta Stropnického obrana republiky mi vysloveně chybí. Aspoň ve filmu,“ poznamenal další diskutér. Další si pak vzpomněl na seriál Synové a dcery Jakuba skláře či na Chlapci a chlapi

„No, ještě jsme vynechali Nejmladšího z rodu Hamrů a celkem inovativně by šlo navrhnout 17 zastavení jara a podobné seriály o hrdinských čekistech, případně partyzánech v Bulharsku, nebo východoněmecké krimi o dohledávání nacistů v Jižní Americe hrdinnými východoněmeckými rozvědčíky – u toho posledního už si nevybavím název, ty Bulhary lze na YouTube i najít,“ píše se dále v diskuzi. Následně si pak vzpomněl: „Jo, ten dederonskej seriál se jmenoval Neviditelné hledí a je tam i protiizraelská část... To by bylo docela EU přijatelné, myslím,“ dodal.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš se vysmál Milionu chvilek. A vyprášil ministra ČSSD

21:26 Babiš se vysmál Milionu chvilek. A vyprášil ministra ČSSD

Jako každou neděli se i dnes premiér Andrej Babiš přihlásil se svým facebookovým hlášením „Čau lidi“…