Chápete to, lidi? Udženija vybuchla kvůli EU

06.04.2020 18:17

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová před časem kritizovala Českou republiku a další členské státy společenství za uzavření hranic. Pár dní poté Česko dostalo upozornění, že by nemělo blokovat vývoz respirátorů. A Alexandra Udženija z ODS se neudržela...

Chápete to, lidi? Udženija vybuchla kvůli EU
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alexandra Udženija
reklama

Někdejší německá ministryně obrany a dnes šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová před pár dny kritizovala české politiky, že se rozhodli významně omezit volný pohyb osob, ale také některého zboží, např. některých léků či respirátorů. Takovýto stav podle předsedkyně EK neprospívá Evropské unii jako celku.

Za těchto mimořádných okolností má správné uspořádání trhu s životně důležitými zdravotnickými potřebami, u nichž hrozí jejich nedostatek, klíčový význam. Jakékoli omezení vývozu musejí provázet opatření, jež v duchu evropské solidarity a spolupráce zajistí, aby se nezbytné ochranné prostředky dostaly k těm, kdo je potřebují,“ upozornil mluvčí Komise Martin Svášek. Jeho slova přinesl server Seznam Zprávy.

A Alexandra Udženija z ODS se neudržela.

Chápete to, lidi? Neříkám, že souhlasím se vším, co tahle vláda dělá. Pomoc podnikatelům a živnostníkům bych si rozhodně představovala jinak a náš stát má co dohánět. Ale kritizovat vládu za to, že se respirátory snaží zajistit především pro nás a naše zdravotnictví? To mi tedy hlava nebere. V tomto případě krok ČR jednoznačně podporuji. Můžeme být solidární až tehdy, pokud se postaráme o naše občany. Navíc my pomáháme, ne že ne. Materiál pro Španělsko, Itálii, Slovinsko... Zdá se mi, že v Evropské komisi někdo hodně přestřelil,“ rozohnila se na sociální síti Facebook.

Udženija se zlobí na EU

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Nemůžeme se dostat do médií,” řekl Kalousek. A toto následovalo. Došlo na ČT

7:43 ,,Nemůžeme se dostat do médií,” řekl Kalousek. A toto následovalo. Došlo na ČT

TOP 09 se těžko dostává do médií a nemá v tom směru možnosti jako premiér Babiš, myslí si předseda p…