„Od pátečního večera se v Osečku začala konat nelegální technoparty. V době, kdy na místě bylo jen pár stovek lidí, policie mohla zakročit. Neudělala nic a nyní akci totálně nezvládá, a ani se o to nesnaží... Policie jen tupě přihlíží a bojí se provokace... Přes den to jakžtakž relativně jde, ale v noci to je, jako byste spali vedle hučícího motoru. Kdo to nezažil, neví, o čem to je. Při těchto nízkých frekvencích jsou slabé otřesy jako při zemětřesení... Nyní se smažky válí i kolem benzínky a lezou na dálnici D11. Drogy a alkohol jedou na technopárty u Osečka ve velkém. Omámenci ohrožují dopravu, kradou na benzínce jídlo, válejí se po okolí. To je výsledek dvoudenního snažení Policie ČR. Hluk přes den měřitelný není, v noci byste si nejraději utrhli hlavu... Nedávno schválené zákony o močení na veřejnosti, o rušení nočního klidu, o ničení cizího majetku postrádají smysl, když se toleruje toto ve velkém a ještě za odborného dohledu,“ napsala bývalá moderátorka Snídaně s Novou na svém blogu.
Policie a středočeská záchranka zaslouží pochvalu
Co o celé záležitosti soudí středočeská hejtmanka? „Chápu naštvanost lidí, kteří museli bez varování protrpět víkend s technoparty. Neschvaluji postup organizátorů uspořádat takovou akci bez komunikace s místními lidmi a obcí, prostě nelegálně. Četla jsem mnoho komentářů, kde si lidi stěžovali na to, že policie nezasáhla. Chtěla bych se však policie zastat. Všichni si dobře vzpomínáme na CzechTek v roce 2005, který policie rozehnala a jakou kritiku za to sklidila. Myslím, že policie udělala, co mohla, aby akce neskončila dalším masakrem, a věcně a profesionálně pomáhala zajistit pořádek. Policie a středočeská záchranka zaslouží pochvalu,“ sdělila ParlamentnímListům.cz Jaroslava Pokorná Jermanová.
„Festivaly jsou obrovským společenským, kulturním, propagačním a často také ekonomickým přínosem pro region. Moc si vážím skutečnosti, že Středočeský kraj je vyhledávanou destinací pro zajímavé festivaly všech žánrů. Například festival žánru Drum and Bass Let it Roll, mainstreamový Votvírák, motorkářský Rock“N“Ride, Noir Film Festival, Porta, nebo festival filmové hudby Soundtrack. A mnoho dalších. Středočeský kraj je místem, kde vznikl slavný festival Rock for People, který nám bohužel ‚emigroval‘ do Královéhradeckého kraje, kde mají dokonce Festival Park, dějiště dalšího kultovního festivalu Hip Hop Kemp. Vždycky se najde někdo, komu vadí konání festivalu, či jiné produkce. Je to logické. Ale právě komunikace mezi organizátory, místní samosprávou a občany je klíčem k tomu, aby festivaly měly šanci najít pochopení u místních lidí, kteří je pak přijmou za své, a dokonce jsou na ně hrdí,“ míní Jermanová.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
kraj Středočeský , Policie ČR , Jermanová , Oseček , technopárty
autor: Lukáš Petřík
Veřejná doprava
Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?
Další články z rubriky

5:30 Havel jim udělil milost. Pravda o únosu letadla z majora Zemana
PO STOPÁCH MAJORA ZEMANA Díl Mimikry ze seriálu 30 případů majora Zemana se proslavil písní Bič boží…
- 20:37 Loutkáře máte v Rusku, soptila Leyenová. Sype se jí prý i vlastní frakce
- 18:06 Peníze na „obranu“ do hodnot a neziskovek? Zahradil má obavy
- 12:45 Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary
- 10:39 Zásadní otázka k blackoutu. Vitásková je velmi zvědava na odpověď
- 18:03 Zaplaťte miliony a můžete „bydlet“. Šokující vývoj v ČR