Chci vyhnat děti od počítačů, popsal jeden ze svých nových úkolů Chládek

10.08.2015 18:35

Exministr školství Marcel Chládek (ČSSD), jenž se stal generálním manažerem fotbalových reprezentací a fotbalových akademií zavítal do pondělních Dvaceti minut Radiožurnálu. Popisoval, co bude jeho hlavním cílem. Chce vyhnat děti od počítačů na hřiště. Počítá s tím, že půjde o dlouhodobou a týmovou práci.

Chci vyhnat děti od počítačů, popsal jeden ze svých nových úkolů Chládek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda výboru Marcel Chládek

První měsíc se prý bude Chládek v pozici generálního manažera seznamovat s prostředím, ale jinak chce věnovat pozornost především práci s mládeží. „Hlavním cílem je vyhledat nové talenty a vytvořit jim dobré podmínky. Budou tady akademie, které jsme v určité podobě znali už před rokem 1989, neboť tehdy se stát staral o mladé talenty,“ poznamenal bývalý ministr školství, který je prý připraven pracovat od pondělí do neděle, abychom skutečně našli talenty.

Bude mít na starosti tvoření určitého zázemí, a to i ve spolupráci s kraji či státem. „Mým základním cílem je rozpohybovat děti, zvednout je od počítače a vyhnat je na hřiště,“ konstatoval host.

Když bylo jasné, že v pozici ministra skončí, dostal prý několik nabídek na novou práci a ta z fotbalu ho oslovila nejvíc. Důsledně odmítá, že by šlo o jakousi „trafiku“ pro štědrého exministra. Chládek zdůraznil, že o žádnou trafiku nejde, ale chce to ukázat především činy, nikoli slovy. Opakovaně zdůrazňoval, že fotbal byl vždy jeho srdcovou záležitostí a chtěl by dát maximum svých sil do jeho rozvoje.

Chce se dívat především do budoucna, takže nechce příliš komentovat své odvolání z pozice ministra. Konstatoval ovšem, že mu článek z Mladé fronty přišel pofidérní. Pokud si někdo stěžuje na to, že se po něm chce, aby zvedal telefony o víkendu, pak by si měl podle Chládka uvědomit, že je placen z daní občanů a musí zvedat telefon, pokud je třeba.

reklama

autor: mp

Ing. Petr Bendl byl položen dotaz

Diskuze

Dobrý den, pane Bendle. Hned na začátku říkám, že podle mě nemají zemědělci k demonstracím důvod. Vždyť jejich zisky rostou, tak na co si stěžují? Ale proč vás oslovuji je kvůli vašemu komentáři. Tvrdíte, že protest pokus nelegitimních osob o destabilizaci. Proč myslíte, že by se o to někdo snažil? ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kostlivec Vondry? „Úplatky v Promopro. Věděl o nich. Možná si sám odnesl igelitku.“ Zasvěcený promluvil

22:35 Kostlivec Vondry? „Úplatky v Promopro. Věděl o nich. Možná si sám odnesl igelitku.“ Zasvěcený promluvil

Česká vláda, jedna z nejmilitantnějších vlád na světě, vsadila vše na strašení válkou, a vychází jí …