Chci vyhnat děti od počítačů, popsal jeden ze svých nových úkolů Chládek

10.08.2015 18:35

Exministr školství Marcel Chládek (ČSSD), jenž se stal generálním manažerem fotbalových reprezentací a fotbalových akademií zavítal do pondělních Dvaceti minut Radiožurnálu. Popisoval, co bude jeho hlavním cílem. Chce vyhnat děti od počítačů na hřiště. Počítá s tím, že půjde o dlouhodobou a týmovou práci.

Chci vyhnat děti od počítačů, popsal jeden ze svých nových úkolů Chládek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda výboru Marcel Chládek

První měsíc se prý bude Chládek v pozici generálního manažera seznamovat s prostředím, ale jinak chce věnovat pozornost především práci s mládeží. „Hlavním cílem je vyhledat nové talenty a vytvořit jim dobré podmínky. Budou tady akademie, které jsme v určité podobě znali už před rokem 1989, neboť tehdy se stát staral o mladé talenty,“ poznamenal bývalý ministr školství, který je prý připraven pracovat od pondělí do neděle, abychom skutečně našli talenty.

Bude mít na starosti tvoření určitého zázemí, a to i ve spolupráci s kraji či státem. „Mým základním cílem je rozpohybovat děti, zvednout je od počítače a vyhnat je na hřiště,“ konstatoval host.

Když bylo jasné, že v pozici ministra skončí, dostal prý několik nabídek na novou práci a ta z fotbalu ho oslovila nejvíc. Důsledně odmítá, že by šlo o jakousi „trafiku“ pro štědrého exministra. Chládek zdůraznil, že o žádnou trafiku nejde, ale chce to ukázat především činy, nikoli slovy. Opakovaně zdůrazňoval, že fotbal byl vždy jeho srdcovou záležitostí a chtěl by dát maximum svých sil do jeho rozvoje.

Chce se dívat především do budoucna, takže nechce příliš komentovat své odvolání z pozice ministra. Konstatoval ovšem, že mu článek z Mladé fronty přišel pofidérní. Pokud si někdo stěžuje na to, že se po něm chce, aby zvedal telefony o víkendu, pak by si měl podle Chládka uvědomit, že je placen z daní občanů a musí zvedat telefon, pokud je třeba.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prachy na ruku, černá díra! Babiš zavalil Česko, aby přebil Fialu

9:49 Prachy na ruku, černá díra! Babiš zavalil Česko, aby přebil Fialu

Osm let práce Andreje Babiše v číslech. Ta má premiér rád, protože se nedají okecat. Na svém faceboo…