Choďte ven jen v burce, raději bez peněz. Slovenský euroskeptik napsal Němcům a ti ho hned chtějí místo Merkelové

06.01.2016 20:02

Slovenský ekonom, europoslanec a zakladatel strany Sloboda a Solidarita Richard Sulík reagoval na silvestrovské události v Kolíně nad Rýnem, kde došlo k hromadným sexuálním útokům a mnoha krádežím. Jeho ironická kritika německé vlády se však líbila mnoha německým občanům, kteří by jej hned chtěli za kancléře. Informuje hn.hnonline.sk.

Choďte ven jen v burce, raději bez peněz. Slovenský euroskeptik napsal Němcům a ti ho hned chtějí místo Merkelové
Foto: Parameter.sk
Popisek: Šéf SaS Richard Sulík

„Zůstaňte doma, případně pokud musí žena ven, ať si vezme burku a nebere si mobilní telefon ani peníze,“ zněla část Sulíkova statusu, ve kterém kritizoval současné počínání německé vlády ohledně silvestrovských útoků v Kolíně nad Rýnem.

Za vcelku krátký čas se pod jeho německy psaným příspěvkem vyrojilo mnoho souhlasných reakcí, z nichž některé volaly dokonce po jeho dosazení na místo kancléře.

Sulík svůj status zdůvodnil tím, že podle něj německý stát naprosto selhal. Zdaleka však nejde o první takový kritický status na adresu migrační krize, který Sulík vyprodukoval.

Celý text zde.

Jeho statusy mnohdy sbírají velmi pozitivní ohlasy ze strany německé veřejnosti, jelikož Sulík vyjadřuje jak obavy německých obyvatel, tak se umně strefuje do neschopnosti německé vlády situaci jakkoliv rozumně řešit.

Němečtí politici se totiž snaží v současnosti uklidňovat veřejnost prohlášeními, že neexistuje žádný důkaz o tom, že by za útoky stáli uprchlíci. Přesto však podle mnoha svědectví šlo o občany „severoafrického a arabského vzhledu“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dámě z ciziny kavárníci nadávají, že pozvala na výstavu Babiše. Ona na oplátku vytáhla hororový zážitek s Fajtem a Hermanem

19:41 Dámě z ciziny kavárníci nadávají, že pozvala na výstavu Babiše. Ona na oplátku vytáhla hororový zážitek s Fajtem a Hermanem

Publicista Jiří Peňas, který se na webu Echo24 věnuje kultuře, napsal pár řádek o odvolaném řediteli…