Chráníme i vás, vzkázal Kličko. Máme jedinou možnost

21.04.2022 19:02

Vladimir Kličko, bratr kyjevského primátora Vitalije a bývalý mistr světa v boxu, znovu říká, že Ukrajinci bojují za celý svobodný svět. „Našimi životy chráníme i vás a věřte mi, že vaši podporu vám mnohonásobně vrátíme,“ uvedl Kličko s tím, že se Ukrajina jednou zase zvedne, protože jde o „skvělý národ“.

Chráníme i vás, vzkázal Kličko. Máme jedinou možnost
Foto: Repro YouTube The Globe and Mail
Popisek: Civilisté utikající před ruskou palbou na obytné čtvrti města Irpiň

Kličko v rozhovoru pro Rádio Z prohlásil, že vpádem na Ukrajinu se vše v zemi změnilo. „Existuje už jen doba před válkou a doba současnosti v průběhu války. Je to jako noc a den. Naprosto rozdílné v různých rovinách, ať už pocitů, života a výhledů na zítřek. Jsme vysoce motivovaní hájit zemi. Není na výběr. Není jiné možnosti. Byli jsme napadeni Ruskem a ruští vojáci nás zabíjejí. Likvidují naši infrastrukturu,“ uvedl Kličko.

Anketa

Zaslouží si ředitel BIS Michal Koudelka státní vyznamenání?

2%
95%
hlasovalo: 42606 lidí

„Ničí v podstatě život a právo žít a existovat jako národ. Což bylo potvrzeno jejich propagandou, že podle nich Ukrajinci a Ukrajina byli omylem dějin a v podstatě cokoliv ukrajinského by nemělo existovat,“ vrátil se Kličko k výrokům ruského prezidenta Putina z doby před invazí.

Ukrajinci podle Klička mají jedinou možnost, a to bránit svůj domov. „Řekl bych, že každý národ by se choval jako my a na tuto agresi reagoval. Protože když někdo přijde k vám domů a chce vám domov vzít a brát vám vaše příbuzné, přátele, rodinu a váš vlastní život, aby vás dostal na kolena, jak jinak se tomu chcete bránit? To není o statečnosti, ale o výběru, zda budete bojovat o svůj život. A když bojujete za své děti, svou rodinu, tak vaše vůle je silnější než jakákoliv zbraň nebo armáda,“ řekl s nadějí Kličko.

Zopakoval také mnohá prohlášení ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, že Ukrajina bojuje za celý svobodný svět. „Lži ruské propagandy, nejprve mluvící o speciální operaci, potom o denacifikaci, což je naprostý nesmysl, je to jen ukázka vraždění, mučení a dalšího násilí, které nechceme dopustit, k čemuž potřebujeme vaši podporu. Našimi životy chráníme i vás a věřte mi, že vaši podporu vám mnohonásobně vrátíme. Jsme šikovný národ, jsme vzdělaný národ a svět bude mít v Ukrajině skvělého partnera,“ prohlásil Kličko.

Znovu proto zažádal Západ o podporu, zejména ekonomickou a humanitární. „My jsme žádali o podporu našich spojenců a partnerů ve svobodném světě, že sdílíme stejné demokratické hodnoty, za které sami bojujete. Naše ekonomika je dole, na nule, potřebujeme finanční pomoc, humanitární, potřebujeme sankce a ekonomicky izolovat Rusko, abyste s nimi přestali úplně obchodovat, protože každý cent, který jim zaplatíte, použijí na zbraně, které nás zabíjejí,“ uvedl Kličko s narážkou na ožehavé téma ruského plynu.

„My sami potřebujeme zbraně a další podporu, protože je nemožné se bránit pěstmi, a budeme potřebovat podporu při obnově naší země. Ukrajina je jen začátek a nemůžete se dívat jinam, protože než se nadějete, tak vám to zaklepe na dveře, pokud my, jakožto svobodný svět, nezastavíme ruskou agresi tady na Ukrajině,“ dodal bývalý boxer.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: jma

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Důchody

Na kolik procent spadne během vaší vlády průměr důchodu k průměrné hrubé mzdě?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Slovenský úředník oznámil zdražení plynu. A Fico začal řádit, padla slova o dementech

19:10 Slovenský úředník oznámil zdražení plynu. A Fico začal řádit, padla slova o dementech

Slovenský premiér Robert Fico se rozčílil kvůli předsedovi Úřadu pro regulaci síťových odvětví. Důvo…